احداث بازارچه دائمی صنایع دستی گامی در جهت حمايت از توليد داخلي و اشتغالزائي است

احداث بازارچه دائمی صنایع دستی گامی در جهت حمايت از توليد داخلي و اشتغالزائي است   به گزارش روابط عمومي دفتراموربانوان وخانواده استانداري "رقيه كرمانيان "مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري با اشاره به اينكه احداث  بازارچه دائمی صنایع دستی در يزد گامي درجهت حمايت از توليدات داخلي و اشتغالزائي مي باشد افزود:  با توجه به حضور  مسافران و گردشگران داخلی و خارجی علاوه بر رونق تولید صنایع دستی در منطقه و باعث اشتغالزایی نيز می شود.
كرمانيان بازارچه های صنایع دستی را محلی برای برگزاری مناسبت ترجشنواره ها و نمایشگاه های گوناگون دانست و افزود: با توجه به وجود صنایع دستی متنوع و صنعتگران خوش ذوق در این منطقه می توان با احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در استان  افزایش بیش از پیش حضور گردشگران و گسترش فرهنگ استفاده از توليدات داخلي دانست.
وي ادامه داد : بازارچه‌های دائمی صنایع دستی نقش موثری در معرفی و فروش مستقیم صنایع دستی به عنوان یک محصول فرهنگی به علاقمندان و تبادل تجربیات صنعتگران براساس سلیقه بازار داشته و از سوی دیگر ارتقای کمی و کیفی محصولات و نیز اشتغالزایی پایدار در حوزه‌های صنایع دستی و سنتی را موجب می شود.
' ترمه  ، سفال ، معرق ، زيلو  ، سراميك  تغذيه سالم ،مس، نمد ، چرم ، گليم ،حصیر بافی و مخشيف ' از جمله محصولات  صنایع دستی  اين بازارچه  بود كه مورد بازديد قرار گرفت.