مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري:

اقتصاد مقاومتی و خود باوری در میان بانوان شهرستانی نهادینه شود


مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، در کارگروه هم اندیشی مسئولان دستگاه ها و بانوان مشاور آنها در شهرستان اشکذر حضور یافت.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري:

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، "دكترفخر السادات خامسی هامانه"، ظهر چهارشنبه در نخستین سفر شهرستانی خود به شهرستان اشکذر، با بیان اینکه، اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و عزم ملی بدون حضور زنان و تاثیر پذیری آنها امکام پذیر نخواهد بود، به سیاست های دفتر امور بانوان و خانواده استانداري در دولت تدبیر و امید برای تحقق این مهم اشاره کرد.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري از جمله سیاست های دفتر بانوان را در وهله اول، بهره مندی از همه اندیشه ها با رویکردی اعتدال گرایانه و فارغ از گرایش های سیاسی و حزبی عنوان کرد و تعامل با همه ارگان ها و به کار گیری ایده های نوین در راستای توسعه و یکپارچه سازی را نیز از اولویت های كاري خود دانست.
وی ارتقای کمی و کیفی انسانی، توسعه سرمایه های اجتماعی، تشکیل و تکمیل بانک اطلاعاتی زنان با شناسایی بانوان توانمند در همه حوزه ها و تشکیل شورای مشورتی و سیاستگذاری و برنامه ریزی برای تقویت بنیاد مقدس خانواده را از دیگر سیاست هاي اين دفتر عنوان کرد.
خامسی از بانوان شاغل در دستگاه های شهرستان اشکذر خواست که مشکلات خود را در قالب طرح و همراه با ارائه راهکار به وی منتقل کنند.
اين مقام مسئول پیشنهاد برگزاری کارگاه های آموزشی برای توانمند سازی و ارتقای خود باوری در بانوان به ویژه بانوان شاغل اشکذر را عنوان كرد و در خصوص برخی موارد مطرح شده از سوی بانوان نيز گفت: با ارتقای خود باوری در میان بانوان این شهرستان، دیگر مواردی چون کاهش ساعت کاری یا تعطیلی پنج شنبه ها به عنوان مهم ترین مطالبات بانوان شاغل مطرح نخواهد بود.
وي افزود: با توجه به رویکرد امسال دولت تدبیر و اميد در تحقق مدیریت جهادی و عزم ملی، نیازمند افزایش خود باوری و همچنین حضور فعالانه بانوان توانمند استان در بطن سیاست ها و تصمیم گیری ها هستیم و این امر مگر با نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی و مدیریتی جهادی میسر نخواهد شد.


برابری بانوان و آقایان اشکذر در سیاستگذاری های شهرستان
فرماندار شهرستان اشكذر نيز گفت: ما معتقدیم که زنان جامعه را، به عنوان نیمی از اعضای جامعه، در سیاستگذاری ها و تصمیمات شهرستان وارد کنیم.
"محمد علی شاه حسینی" به تشريح رویکرد دولت تدبیر و امید در خصوص بانوان پرداخت و با توجه به مقام و منزلت حضرت زهرا (س)، گفت: ما زن و مرد را در برابر یکدیگر نمی بینیم بلکه زنان را در کنار مردان، مانند هم و دارای کرامات یکسان می دانیم.
وی با این استنباط که زنان نیمی از جامعه را تشکیل داده اند، گفت: افراط گرایی در مورد بانوان را نخواهیم پذیرفت و با آن مقابله می کنیم.
شاه حسینی ادامه داد: در شهرستان اشکذر، حضور پویا و فعال بانوان را در بیشتر فرایند های تصمیم گیری داشته ایم و نگاه مسئولان نیز این بوده است که از خرد جمعی به عبارتی مشارکت فعال بانوان در راستای تقویت شهرستا نمان استفاده کنیم.
وی عمده ترین مشکلات بانوان اشکذر را در وهله اول، تاثیر فرهنگ غیر بومی در شهرستان با توجه به مهاجر پذیر بودن آن عنوان کرد و افزود: از دیگر مواردی که در رابطه با بانوان مطرح است می توان به بحث بهداشت و درمان، ضرورت پیشگیری از بیماری ها، داروخانه، برگزاری همایش ها و کارگروه های آموزشی و اختصاص مکانی برای ارتقای نشاط اجتماعی بانوان نام برد.
وی از مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري خواست که با داشتن توجه ویژه به بخش های محروم، در راستای برنامه های مد نظر برای توانمند سازی بانوان این بخش ها با آنها هم گام باشد.
در این جلسه همچنین بانوان شاغل دستگاه ها به بیان مطالبات خود پرداختند و مسئولان هر دستگاه نیز در خصوص پاره ای از موارد مطرح شده توضیحاتی را بیان کردند.