اولين نشست مشاورين و نمايندگان امور بانوان دستگاههاي اجرايي استان یزد


اولين نشست مشاورين و نمايندگان امور بانوان دستگاههاي اجرايي، روز چهارشنبه مورخ بیست وپنجم اردیبهشت ماه سال یکهزاروسیصدو نود و هشت با سه دستور كار: ارائه اولويت و برنامه هاي حوزه بانوان دستگاههاي اجرايي در سال 98 ،ارائه نحوه پرداخت تسهيلات در طرح اندوخته بانوان مهر و طرح همياران مهر توسط مديريت امور شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران، ارائه شرايط پوشش بيمه زنان خانه دار و دانشجويان توسط مدير كل سازمان تامين اجتماعي، به ميزباني دفتر امور بانوان و خانواده در سالن شهيد موحدين استانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد، ابتدا فاطمه دانش يزدي ضمن توفيق روز افزون، آرزوي قبولي طاعات و عبادات مدعوين در اين ماه مبارك، درخصوص  رويكرد امور بانوان و خانواده استان در مناسبت هاي پيش رو، روز قدس، ، سوم خرداد، سالگرد ارتحال امام (ره)، پانزده خرداد،توضيحاتي ارائه نمود.

. وي افزود:دگرگوني و تغيير ساختار كليشه اي برنامه هاي حوزه بانوان  می بایست در اولويت كاري دستگاهها  قرارگيرد.و بهتر است برنامه هااز صورت متمركز و استاني خارج و باهم افزائي و مشاركت بين دستگاهي به صورت شهرستاني به ويژه در مناطق روستايي اجرا شود.

دانش يزدي اظهار داشت: همايشي با عنوان ام الشهدا در سالروز وفات حضرت خديجه در مسجد حظيره برگزار خواهد شد. وي در پايان حضور حداكثري مشاورين و نمايندگان امور بانوان دستگاهها و جامعه هدف آنها را خواستار شد.

سپس مدير امور شعب بانك قوض الحسنه مهر ايران در اين جلسه به ارائه ي توضيحاتي در خصوص معرفي طرح  هاي "اندوخته بانوان مهر "و " همياران مهر "پرداخت و گفت: تامين مالي جمعي، رويكرد نويني از تامين مالي است كه طي آن جمع كثيري از متقاضيان در بستر شبكه اجتماعي در پروژ هاي عام المنفعه، كمك هاي انسان دوستانه و طرح هاي نوآورانه كه عمدتا با عدم با عدم رغبت سرمايه گذاران همراه است به مشاركت و سرمايه گذاري حتي با سرمايه اندك مي پردازند.

حسيني ادامه داد : اين طرح با هدف ارزش آفريني بيشتر براي جامعه زنان و توانمندسازي بانوان خانه دار و كارآفرين و به ارائه خدمات بانكي متناسب با اين قشر اقدام به اعطاي تسهيلات قرض الحسنه در قالب محصولي جديد، با عنوان «اندوخته بانوان مهر ايران» نموده است  كه علاوه بر توسعه فضاي كسب و كار خود، مي توانند در ارتقاي سطح رفاه خانواده هايشان نيز موثر واقع گردند.

وي همچنين ايجاد انگيزه در بانوان جهت اشتغال و كارآفريني، افزايش سلامت رواني خانواده و اعطاي تسهيلات قرض الحسنه بصورت زنجيره اي و چرخشي و شفاف بودن نحوه ارائه و خروجي كار را از محاسن اين طرح دانستند و در پايان نحوه شركت ، شرايط و مراحل اعطاي تسهيلات و ضوابط آن اشاره و گفت: متقاضيان مي توانند جهت كسب اطلاع از جزئيات اين مي توانند به شعب اين بانك در استان و يا به سايت بانك WWW.qmb.ir مراجعه نمايند

در ادامه معاون امور بيمه اي اداره كل تامين اجتماعي يزد به تشريح شرايط و نرخ حق بيمه زنان خانه دار پرداخت

 حجي محمدتشكري گفت : بيمه زنان خانه دار از سال 88 اجرايي شده است و تمامي خانم هاي خانه دار بسته به نوع حمايتي كه انتخاب مي كنند با پرداخت حق بيمه مي توانند از اين بيمه استفاده كنند .

وي به بيان 3 نوع حمايت در بيمه زنان خانه پرداخت و اذعان داشت با پرداخت 12 درصد نرخ حق بيمه مي توانند از حمايت بازنشستگي و فوت بعد از بازنشتسگي وفوت قبل و بعد از بازنشستگي اين بيمه استفاده كنند ضمنا معاف از معاينات اوليه مي باشند.

تشكري افزود: پرداخت 14 درصد نرخ حق بيمه، حمايت مستمري فوت را علاوه بر بازنشستگي و فوت قبل و بعد از بازنشستگي شامل مي شود و به شرط يكسال سابقه پرداخت حق بيمه معاف از معاينات اوليه نيز مي باشد.

وي با اشاره به اينكه زنان خانوار با انتخاب نرخ حق بيمه 18 درصد كاملترين نوع حمايت را دريافت مي كنند گفت : پرداخت نرخ 18 درصد حق بيمه، علاوه بر حمايت بازنشستگي و مستمري فوت، مستمري از كارافتادگي را در بر دارد.

گفتني است : در اين نشست توضيحات لازم درخصوص استفاده از سامانه غير حضوري سازمان تامين اجتماعي  نيزداده شد.