بازدید مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از چند طرح اشتغال روستایی در بخش گاریزات-کهدوئیه

بازدید مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از چند طرح اشتغال روستایی در بخش گاریزات-کهدوئیهمدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با همراهی بخشدار گاریزات و کهدوئیه از کارگاه قالی‌بافی بانوان گاریزات، مزرعه کشت زعفران روستاهای حاجی علی‌بابا و احمدآباد رشتی و کارخانه چینی بهداشتی مرجان گاریزات بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری:" فاطمه دانش يزدي" در این بازدید به بیان اهمیت حضور بانوان و نقش آن‌ها در روستاها گفت: حضور زنان و نقش‌آفرینی آن‌ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و استفاده از پتانسیل آن‌ها مستمر ثمر بوده که این نشان از تأثیرگذاری این قشر از جامعه است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: دولت تدبیر و امید تسهیلات ویژه‌ای برای اشتغال‌زایی فراهم نموده که بانوان کارآفرین روستا می‌توانند از این تسهیلات برای توسعه روستای خود استفاده کنند.

دانش یزدی به ايجاد اشتغال براي بانوان در توانمندي هرچه بيشتر آن‌ها و رشد اجتماعي و اقتصادي جامعه تأکید کرد: بانوان به‌عنوان نيمي از جمعيت جامعه، نقش بسزایی در تولید، اشتغال و شكوفايي اقتصادي به عهده‌دارند و بايد از این ظرفيت نهايت بهره‌برداری صورت گيرد.

شایان‌ذکر است کارخانه چینی بهداشتی مرجان گاریزات در زمینی به وسعت ۲۰ هزار مترمربع با اشتغال مستقیم ۴۵ نفر با مدیریت "سروالملوک احمدی "در حال تولید چینی بهداشتی با خاصیت آنتی باکتریال هست. همچنین کارگاه قالی‌بافی بانوان گاریزات که با سرمایه اولیه ۳۰۰ میلیون تومان و اشتغال‌زایی برای ۲۴ نفر در حال راه‌اندازی است.