بانوان بازوي مهم ترويج الگوي صيحح مصرف هستند

بانوان بازوي مهم ترويج الگوي صيحح مصرف هستند
به گزارش روابط عمومي دفتر امور بانوان و خانواده استانداري"رقیه کرمانیان" مدیر کل امور بانوان در کارگاه آموزشی  بانوی آب  كه در روستای فهرج برگزار شد ضمن تشكر از دست اندركاران وعرصه خدمات رساني با اشاره به اينكه بانوان بازوي مهم ترويج الگوي صحيح مصرف هستند خاطر نشان كرد: زنان با اصلاح الگوي مصرف خود مي توانند موجب آموزش و انتقال غير مستقيم بهينه سازي مصرف انرژي درجامعه و خانواده شوند.
كرمانيان با بیان اینکه مصرف يكي از شاخص هاي اصلي سبك زندگي محسوب مي شود تصريح كرد: نحوه مصرف و كيفيت و كميت آن كه به خودي خود نه تنها پديده اي ناپسند نيست كه بسيار بايسته و لازم است  چون وسيله اي براي پاسخگويي به نيازهاي طبيعي و غريزي انسان است كه بدون آن حيات مادي و معنوي انسان دستخوش آشفتگي و نابساماني مي شود.
مدير كل دفتراموربانوان وخانواده با اشاره به اینکه روند فعلي مصرف انرژي درجهان و بخصوص دركشورما از استاندار جهاني بيشتر است افزود: چالش هاي اصلي استفاده از منابع انرژي خيلي زياد مي باشد كه دراثر توسعه ناپايدار و الگوهاي نادرست مصرف انرژي و افزايش جمعيت رخ داده و منجر به تقاضاي بيشتر و تبع آن توليد بيشتر خواهد شد.
اين مقام مسئول ادامه داد: مساله توليد و انتقال ومصرف انواع گوناگون انرژي ، اثرات مخرب و شديدي رابه محيط زيست با انتشار آلاينده ها و گازهاي گلخانه اي و افزايش دما ايجاد كرده است.
مدير كل اموربانوان يكي از نقش هاي مهم و حساس بانوان به عنوان معماران بناي خانواده و ناظران استحكام آن دانست و تصريح كرد: نقشي كه در تحكيم پايه هاي فرهنگ استفاده درست از انرژي و بهره وري از آن دارند و مي توانند يكي از بسترهاي شكل گيري فرهنگ صرفه جويي و مديريت درمصرف انرژي را به عنوان يك سبك مطلوب زندگي و رفتار پسنديده اجتماعي و خانوادگي كه اتفاقا مورد تاكيد خداوند و دين اسلام نيز هست شكل دهند.
وي همچنين با بيان اينكه فرزندان شيوه هاي صرفه جويي را به تدريج از مادران آموخته و در  زندگي فردي و اجتماعي خود بكار مي برند افزود: از اين رو آگاهي در خصوص نحوه استفاده صحيح از وسايل خانگي، ميزان و زمان مصرف، از اهميت بسزايي برخودار است.
درادامه محمد فاتحي مدیر عامل شرکت آبفار یزد با اشاره به نقش سازنده وحیاتي آب افزود: در حال حاضر استان یزد و به خصوص روستاهای این استان در بحران شدید آب قراردارد و بدون مشارکت مردم رد شدن از این بحران امکان پذیر نمی باشد.

وی خاطر نشان کرد:تاکنون 110 منبع آبی خشک و180 مورد دیگر با کاهش آبدهی شدید مواجه گردیده است وبرای مقابله با این خشکسالی آبرسانی به 330 روستای استان از طریق525 تانکر ثابت و16 تانکر سیار انجام می شود.
لازم به ذکر است در این دوره کارگاه نقاشی با محوریت آب براي کودکان برگزار شد وبه ایشان جوایزی اهدا گردید.

و در پايان  از مشترکین کم مصرف روستای فهرج نیز تقدیر گردید.