بانوان پيشگام مديريت مصرف آب و آموزش به فرزندان در خانواده هستند


« فاطمه دانش يزدي» مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در همايش بانوي آب بيان كرد: بانوان پيشگام مديريت مصرف آب و آموزش به فرزندان در خانواده هستند.

به گزارش روابط عمومي دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد،به مناسبت يكم تا هفتم تيرماه هفته صرفه جويي در مصرف آب « همايش بانوي آب » با حضور « حسين فلاح » فرماندار شهرستان ميبد،« فاطمه دانش يزدي » مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد، « محمد فاتحي » مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان و جمعي از نمايندگان دستگاه هاي اجرايي در روستاي مهرآباد-شهرستان ميبد برگزار شد.

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد با اشاره به پيشينه فرهنگي استان در موضوع پاسداشت و صرفه جويي در مصرف آب گفت:وقتي به رونق شهر نشيني و شكل گيري كالبد و هسته اوليه روستاها و شهرها نگاه مي كنيم،هر كجا آب وجود دارد،آباداني نيز رقم خورده است.

« فاطمه دانش يزدي» افزود:وجود قنات،سقاخانه ،آب انبار،يخچال و ساير سازه هاي آبي در استان يزد نشانگر زمينه هاي موثر در ذخيره سازي و مديريت مصرف آب است كه اين الگوي كارآمد هم چنان بايد در شرايط زندگي نوين نيز مورد توجه قرار گيرد.

دانش يزدي اظهار داشت:بانوان پيشگام مديريت مصرف آب در خانواده و خانواده بنيان گذار ارزش هاي فرهنگي در جامعه است كه ضروريست در اين راستا مادران آموزش و آگاه سازي فرزندان را مورد توجه قرار دهند.

 

* بانوان پيام رسان صرفه جويي در مصرف آب

 

فرماندار شهرستان ميبد نيز در اين جلسه خاطرنشان كرد: منابع آبي در كوير از ارزش بالايي برخوردارند و باتوجه به كمبود آب و خشكسالي هاي اخيري كه استان و شهرستان ميبد با آن روبه رو است توجه به صرفه جويي و مديريت مصرف لازم به توجه است.

«حسين فلاح» افزود:در گذشته تاريخي و فرهنگي استان يزد صرفه جويي جايگاه بالايي دارد و بايد اين ارزش مهم با محوريت بانوان و خانواده پررنگ و به ساير بخش هاي جامعه نيز منتقل شود.

فلاح ،بانوان را پيام رسان صرفه جويي در مصرف آب بيان و گفت:اگر الگوي اصلاح مصرف آب از خانواده و توسط بانوان آغاز و نهادينه شود،اين پيام موثر به نگاهي اجتماعي تبديل و مي تواند با شكلي جامع براي اثرگذاري بر ساير بخش هاي جامعه عمل كند.