با حضور معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار و جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني برگزار شد: آيين بزرگداشت روز تفت در باغ صدري

با حضور معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار و جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني برگزار شد: آيين بزرگداشت روز تفت در باغ صدريآيين بزرگداشت روز تفت با حضور معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار يزد، فرماندار تفت، مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان و جمعي از مديران كل استانداري يزد در محل باغ صدري تفت برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومي فرمانداري تفت، "محمدعلي طالبي" در اين مراسم با تبريك سال جديد و بزرگداشت روز تفت، بر بهره گيري مناسب از استعدادها و پتانسيل هاي عظيم اين شهرستان در عرصه هاي مختلف تاكيد كرد.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار يزد همچنين از تلاش هاي برگزار كنندگان اين مراسم تقدير كرد.

فرماندار تفت نيز در اين مراسم بر توجه ويژه به عرصه هاي گردشگري طبيعي شهرستان تفت تاكيد كرد.

"محمود زارع رشكوييه"  با بيان اين كه این شهرستان باید به قطب گردشگری در منطقه تبدیل شود ادامه داد: قابلیت و توانمندی های تفت در بحث گردشگری غیر قابل انکار است و اين شهرستان، حرف های زیادی در عرصه گردشگری طبیعی دارد.

فرماندار تفت با اشاره به اين كه برخورداری تفت از اماکن تاریخی زیبا و دیدنی می تواند مکان خوب و مناسبی برای حضور گردشگران و مسافران باشد افزود: روز تفت فرصتي براي معرفي توانمندي‌هاي شهرستان است.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان با بیان اینکه اقلیم مناسب شهرستان تفت و آب و هوای مطلوب در دل کویر، باعث شده است تا روستاهای ییلاقی تفت در ایام تعطیل تابستانی مورد استقبال چشمگیر هم استانی‌ها نیز قرار گیرد، تصریح کرد: باید با برنامه ریزی لازم ضمن فراهم نمودن شرایط لازم برای مسافران، از فرصت حضور گسترده مسافران در شهرستان در مسیر رشد و تعالی تفت نهایت بهره را برد.

وی افزود: برنامه های مناسبی برای توسعه محور گردشگری در شهرستان داریم و بر اساس سند توسعه شهرستان در این رابطه گام های استواری برداشته خواهد شد.

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد نيز در اين مراسم به ايراد سخنراني پرداخت.

اجراي نوازندگي تار و همچنين اجراي گروه موسيقي نواي سبز تفت در كنار رونمايي از نرم افزار گردشگري تفت و تجليل از فرهيختگان تفت در سال 93 از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.

يادآور مي شود برپايي جشنواره بانوي ايراني در روستاي گردشگري اسلاميه كه به معرفي آداب و سنن بانوان روستايي شهرستان تفت مي پردازد از ديگر برنامه هاي در نظر گرفته شده براي بزرگداشت روز تفت است.