بانوان كارآفرين:استان يزد

تاسيس اولين آموزشگاه خياطي در يزد بر محور توانمندسازي/ بيش از پنج دهه تلاش مستمر


مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در ديدار از بانوي كارآفرين « توران سنجري (مومني) » و موسس اولين آموزشگاه خياطي در يزد؛ كارآفرينان موفق را الگوهايي موثر براي بازسازي شرايط اقتصادي كشور و حركت موثر به سمت پيشرفت دانست.

به گزارش دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد،« فاطمه دانش يزدي» مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد با حضور در اولين آموزشگاه خياطي يزد و ديدار با بانوي كارآفرين و موسس اين مجموعه از تلاش هاي چند ساله « توران سنجري» قدرداني و بر امتداد و توسعه  فعاليت در اين حوزه تاكيد كرد.

در اين بازديد كه دبير كانون كارآفريني استان نيز حضور داشت،موسس آموزشگاه فني و حرفه اي توران كه در رشته هاي طراحي دوخت،صنايع دستي و هنر ويژه خواهران و از سال 1339 فعاليت خود را آغاز كرده است،رمز موفقيت اين مجموعه را مديريت شرايط ،ارتباط موثر،خود اتكايي و خستگي ناپذيري تا رسيدن به هدف بيان كرد.

وي با اشاره به خاطرات آغاز فعاليت خود گفت:در خانواده اي اهل هنر و از همان آغاز نوجواني كار در اين حوزه را با محوريت مادر خانواده آغاز كردم و پس از ازدواج و مهاجرت به يزد فعاليت در اين زمينه به شكل جدي تري ادامه و تا مرحله تبديل به آموزشگاه و انجام فعاليت هاي انبوه در زمينه دوخت و دوز تداوم يافت.

« توران سنجري» افزود: امروز با گذشت بیش از پنج دهه از قدم گذاشتن در مسير كار و كارآفريني در كنار يكي از فرزندان خود ثبت برند و توسعه فضاي آموزشي و توليدي مجموعه را هدف قرار داده و براي تحقق آن در تلاشيم.

شایان ذکر است وي لقب بانوي هنر را در استان يزد به خود اختصاص داده است و آموزش خیاطی به جمع زیادی از بانوان علاقه مند و  نوشتن كتاب هايي در زمينه دوخت و دوز از ديگر فعاليت هاي شاخص اين بانوي كارآفرين محسوب مي شود.