تدوین سند ارتقاء زنان و خانواده از برجسته‌ترین برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده است

تدوین سند ارتقاء زنان و خانواده از برجسته‌ترین برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده استبه گزارش روابط عمومي دفتراموربانوان و خانواده استانداري،"رقیه کرمانیان" مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد در جشن روز زن ویژه بانوان شاغل در صنعت آب و برق یزد برگزار شد. با تبریک ولادت فاطمه زهرا (س)، اظهارداشت: تكريم و بزرگداشت مقام زن در روز ميلاد سرور زنان، بزرگداشتي افتخار آميز و مسئوليت آفرين است و اين هفته فرصتي است تا با آشنايي با سيره و شخصيت و فضايل فاطمه زهرا (س) ، حضرت فاطمه (س) را سرمشق و الگوی خويش قرار دهيم.

کرمانیان با بیان اینکه به جایگاه و مقام زن در اسلام تأکید فراوانی شده است؛ خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) چه در دوران انقلاب و چه در دوران تحکیم، در ديدگاه و عمل راه را براي نقش آفريني زنان هموار كردند. كه اين نگاه و عمل منشا در تعاليم نوراني اسلام و سيره پيامبر و امامان دارد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بعد از انقلاب امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب جایگاه زن را به‌خوبی تبیین کرده‌اند؛ ادامه داد: خوشبختانه از سوی دولت دوازدهم مطالبه جایگاه مدیریتی 30 درصدی زنان مورد تاکید است که زنان باید در شناساندن زنان توانمند در بخش‌های مختلف و توانمنديهاي زنان به جامعه و هم در حمايت از بانوان مدير پيش قدم باشند.
این مقام مسئول ادامه داد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد سعی در شناسایی زنان توانمند در ادارات مختلف و بررسی وضعیت موجود زنان دارد تا خواست دولت در استان یزد درزمینه ارتقاي وضعيت زنان تحقق یابد.
کرمانیان با اشاره به اينكه تدوین سند ارتقاء زنان و خانواده از برجسته‌ترین برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده در سال آینده است افزود: تحقق عدالت جنسیتی و توسعه ظرفیت‌های ملی در راستای محقق ساختن اقتصاد مقاومتی با تاکیدبر شناسایی و رصد شاخص‌های موثر بر وضعیت زنان و خانواده و توجه ویژه به نقش سازنده زنان و بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی آنها در فرآیند توسعه پایدار متوازن از اهداف تدوین این سند است.
ايشان اضافه كردند : تدوين سند ارتقاي زنان و خانواده به بررسي وضعيت زنان در حوزه هاي اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و مديريتي با استفاده از داده هاي خامي كه وجود دارد مي پردازد و در اين سند سعي شده به حوزه هاي كه مغفول مانده توجه خاص شود و به صورت تفكيك شده وضعيت مناطق مختلف استان بررسي شود.

در این مراسم علی اسلامی مدیرعامل آبفای استان یزد, با اشاره  به توجه ویژه وزارت نیرو به جایگاه زن، اظهار داشت: هم‌اکنون  بیش از 300پرسنل زن در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در استان یزد، مشغول به کار هستند و در جمع آنان مدیران موفقی نیز به لحاظ جایگاه سازمانی وجود دارند.

وی با بیان ارتقا جایگاه زنان در نظام جمهوری اسلامی و با تاکید بر تاسی بانوان در زندگی شخصی و اجتماعی به حضرت زهرا (س) افزود: بانوان امروز جامعه اسلامی با حفظ حجاب و عفاف خویش، به صورتی فعال، در عرصه‌های مختلف علمی، اجتماعی و اقتصادی  حضور دارند.

اسلامی ویژگی‌ها و جایگاه الهی و علمی حضرت زهرا (س) را برشمرد و گفت: خداوند در خطاب‌های خود در قرآن کریم مرد و زن را یکسان خطاب می‌کند و در آیاتی ملاک برتری را تقوای الهی، پاکدامنی و داشتن خصلت‌های زیبا بیان می‌کند.
در پايان اين مراسم، از پرسنل زن ادارات درشركت هاي زير مجموعه وزارت نيرو دراستان يزد،تجليل بعمل آمد.