در نشست عفاف و حجاب شهرستان یزد مطرح شد :

تقویت عفاف و حجاب در جامعه نیازمند نگاه فرهنگی است


مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری یزد گفت: بحث عفاف و حجاب نیازمند کار و نگاه فرهنگی در جامعه است و ضروریست دستگاه های اجرایی به خصوص دستگاه هایی که در چارت و وظایف تشکیلاتی آن ها بر این موضوع تاکید شده ،فعالیت همسو و پر مخاطب را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، نشست هم اندیشی عفاف و حجاب شهرستان یزد با حضور « فاطمه دانش یزدی» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در سالن کنفراس فرمانداری برگزار شد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در این نشست بیان کرد:از جمله مهم ترین آموزه‌های دینی در فرهنگ اسلامی توجه به حیا و حفظ حجاب در روابط فردی و اجتماعی با دیگران است که در منابع اسلامی به ویژه قرآن کریم آیات و روایات فراوانی در اهمیت و ضرورت این موضوع وجود دارد.

« فاطمه دانش یزدی» افزود:با توجه به سفارش اسلام و اهمیت حجاب و عفاف در ایمن سازی جامعه، فعالیت و نگاه نسبت به این موضوع مسئولیتی همگانی است،بنابراین ضروریست همه احاد جامعه نسبت به رعایت آن اهتمام داشته باشند.

دانش یزدی گفت:پرداختن به موضوع حجاب و عفاف نیازمند کار فرهنگی در جامعه است و می‌توان از خانواده به عنوان اولین نهادی نام برد که باید فرهنگ‌سازی از درون آن آغاز شود.

وی اظهار داشت:حجاب و عفاف در جامعه تنها به قشر خانم‌ها اختصاص ندارد،بنابراین لازم است که همه آحاد جامعه نسبت به رعایت آن اهتمام داشته باشند و از سوی دیگر تمام دستگاه‌ها و نهادهای دولتی در راستای چارچوب وظایف و ماموریت‌های خود در این زمینه عمل کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد خاطرنشان کرد: با تکیه بر منبع غنی و دیدگاه های مثبت نسبت به جایگاه حجاب و عفاف در زندگی از آثار و برکات این مقوله مهم می توان به آرامش روحی و روانی،استحکام و بهبود روابط خانواده ،هویت بخشی هر چه بیشتر به زنان در جامعه اشاره کرد گه تقویت و حفظ این آثار با توجه به هجمه های فرهنگی و رسانه ای دشمنان نیازمند فعالیت های فرهنگی منسجم،پیوسته ،ریشه دار،جذاب و متنوع به ویژه برای جوانان و نوجوانان است.

دانش یزدی در پایان اظهار داشت:رویکرد دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در این حوزه نگاه به بانوان و کانوان خانواده به عنوان سفیران فرهنگی حجاب و عفاف متمرکز شده است  و امیدواریم با توسعه فعالیت های بین بخشی و همگرایی هرچه بیشتر تمام دستگاه های متولی در این حوزه بتوان نتایج چشمگیر و موثری را شاهد بود.