ثبت نام بيش از 180نفر از بانوان يزدي در طرح کارآفرینی و مسيرکسب و کار من

ثبت نام بيش از 180نفر از بانوان يزدي در طرح کارآفرینی و مسيرکسب و کار منبه گزارش روابط عمومي دفتر اموربانوان و خانواده استانداري "رقيه كرمانيان" مدير کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری يزد درنشست با مشاوران فرماندار با اشاره به اينكه  تاكنون بيش از 180نفر ازبانوان در طرح كارآفريني  و كسب وكار من ثبت نام كردندافزود: در حال حاضر يزد رتبه سوم را درطرح كسب وكار در كشور كسب نموده است كه پس از پایان فراخوان نسبت به داوری آثار اقدام خواهد شد
 وي افزود: طرح ملی توان‌افزائی زنان با رویکرد کسب و کار برای بانوان و جوانان با هدف آگاه‌سازی مخاطبان به مزیت‌های اقتصادی و فرصت‌های کسب و کار بومی، آشناسازی مخاطبان با فرایند شکل‌گیری کسب و کار و کارآفرینی، ترغیب مخاطبان برای ورود به عرصه کسب و کار و کارآفرینی در حال اجرا است

كرمانيان اظهار داشت: این طرح با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و توسط بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان در 31 استان کشور و به صورت ملی اجرا مي شود
كرمانيان عنوان کرد: جامعه مخاطب اجرای این طرح زنان جوان علاقمند و مستعد ایجاد کسب و کار و صاحب ایده و زنان جوان صاحب کسب و کارهای نوپا است. حداقل سن برای شرکت کنندگان در این طرح 20 سال و حداکثر 40 سال سن است و ترجیحا دارای تحصیلات دانشگاهی و دارای استعداد خویش فرمایی صاحب ایده است.

وي ثبت‌نام در این طرح را تا پایان اردیبهشت اعلام کرد و افزود: اطلاع‌رسانی به جامعه هدف از طریق دستگاه‌های متولی اشتغال و کارآفرینی و نیز فرمانداری‌های تابعه صورت گرفته است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری يزد دربخش ديگري ازسخنان خود با اشاره به  آموزش كاربردي توانمند سازي بانوان و دختران، با همکاری دفتراموربانوان وخانواده و موسسه سخن براي تقويت نهاد خانواده، ارتقاي جايگاه زنان از طريق آگاهي بخشي و توانمند سازي بانوان اعلام كرد.
مدیر کل امور بانوان و خانواده همچنين از دو طرح « توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی» و « تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان» خبر داد.

كرمانيان اهداف طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی را « افزایش میزان مشارکت جامعه محلی در برنامه ریزی ها، مدیریت امور شهری و کاهش آسیب های اجتماعی  و تقویت تعاملات اجتماعی در جوامع محلی »
- مدیرکل دفتر اموربانوان از اجرای طرح  تسهیل‌گری توسعه محلات استان در20منطقه يزد با هدف توانمندسازی محلات خبر دادو با اشاره به اينكه بحث آسیب های اجتماعی متنوع شده و به یکی از دغدغه‌های اصلی همه مدیران مبدل شده است، افزود: بیکاری، طلاق، اعتیاد از آسیب اصلی و نگران کننده در جامعه است که باید در اولویت کاری قرار گیرد.
همچنین اهداف طرح تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان را  «شناسایی وضع موجود زنان و خانواده در استان بر مبنای اطلاعات پایه مستند جهت بهره گیری در برنامه ریزی های عملیاتی مکان محور و تدوین راهکارهای صریح و متناسب با شرایط استان جهت ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان» اعلام داشتند.

مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده استانداري تصريح كرد: تجربه ثابت کرده که دولت به تنهایی توانایی به دوش کشیدن معضلات اجتماعی را ندارد بلکه مردم باید پای کار بیایند. دستاورد همراهي و هم افزايي سازمان هاي دولتي و غير دولتي در توسعه مشاركت و توانمند سازي جامعه كليد اصلي پايداري خانواده و جامعه است.