جلسه كارگروه تخصصي بانوان وخانواده شهرستان بافق برگزارشد

جلسه كارگروه تخصصي بانوان وخانواده شهرستان بافق برگزارشدبه گزارش روابط عمومي دفتراموربانوان وخانواده استانداري ، كارگروه تخصصی بانوان و خانواده با محوریت آسیب های اجتماعی  با حضور فاطمه دانش یزدی مدیرکل بانوان و خانواده استان،فرماندار ، معاون فرماندار ،بخشدار ، مشاور فرماندار در امور بانوان و جمعی دیگر از بانوان شهرستان در سالن شیخ محمد تقی فرمانداری بافق برگزار شد.

  مدیرکل بانوان و خانواده استان با اشاره به اینکه فعالیت  بانوان در عرصه های مختلف سرمایه اجتماعی محسوب می شود و نمی توان این مشارکت را نادیده گرفت،گفت: باید در جهت اعتماد بخش های مختلف جامعه را به سمت این ظرفیت پایه ای و توسعه گر با گام های هدفمند و ریشه ای سوق داد.

 دانش یزدی با تاکید بر فعالیتهای سازمانهای غیردولتی افزود: سازمان‌های غیردولتی بانوان بازوان توانمند دولت است که می تواند جوابگوی بسیاری از نیازها باشد. باید از ظرفیت بانوان برای کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی استفاده کرد..

مدیرکل بانوان و خانواده استان در بخش ديگري ازسخنان خود با بیان فعالیت های گسترده حوزه بانوان، گفت: با توجه به توانمندی و نقش اثرگذار بانوان در پذیرش مسئولیت های مختلف،که علاوه بر کانون خانواده می‌تواند در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی چشمگیر باشد،مصوب شد  پنج صدم درصد اعتبارات استانی به حوزه فعالیت بانوان اختصاص یابد.

فاطمه دانش یزدی در پایان سخنان خود با اشاره به مسائل و مشکلات حوزه زنان ، خطاب به بانوان حاضر در جلسه اظهار داشت: بدون همکاری و هم افزایی میان دستگاهی ، مسائل و مشکلات این حوزه حل نخواهد شد،باید تعامل و همکاری بین دستگاه ها و سمن ها را افزایش دهید.

 فرماندار بافق نیز در این نشست، با بیان توانمندی بانوان شهرستان گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید شاهد ارتقاء جایگاه بانوان دربسترهای مختلف هستیم که در شهرستان بافق نیز پیگیری مطلوب برای بهره مندی بیشتراز ظرفیت های بانوان انجام شده و این خود نکته مثبتی در غلبه بر مشکلات جامعه خواهد بود.

محمد زاده رحمانی با اشاره به تقویت جایگاه مدیران زن افزود : در شهرستان بافق با توجه به بسترسازی برای انتصاب بانوان توانمند در پستهای مدیریتی، در آینده ای نه چندان دور 2 نفر از بانوان با هدف کاهش کاستی هایی که تاکنون مشاهده می شده ، به ریاست ادارات منصوب خواهند شد .

تعیین اولویت ها و تشکیل کارگروه های تخصصی و هم اندیشی بانوان در مباحث مختلف ، استفاده از ظرفیت ها و توانمندی بانوان شهرستان ، ارتقا خودباوری و اعتماد به نفس در بانوان و تقویت جایگاه آنان از دیگر موضوعات مورد بحث این جلسه بود.