جوانان قدردوران جواني را بدانند

جوانان قدردوران جواني را بدانندبه گزارش روابط عمومي دفتراموربانوان و خانواده استانداري " رقيه كرمانيان" مدير كل دفتر اموربانوان وخانواده استانداري  در حاشيه بازديد از اجرای طرح  بررسی وضعیت ساختار قامت و اصلاح ناهنجاری ها و رشد دختران در منطقه حسن آباد یزد با تاكيد براينكه جوانان سرمايه هاي ارزشمند جامعه هستند و  بايد قدر دوران جواني را بدانند گفت: سلامت و شادابي و نشاط دختران و  بانوان باعث سلامتي و نشاط خانواده و در نهايت باعث سلامتي و نشاط جامعه و توسعه فرهنگ خود مراقبتي خواهد شد . ايشان همچنين از همه مديراني كه در كنار تعليم و توجه به علم آموزي دانش آموزان، به اهميت مسائل پرورشي و ورزشي توجه دارند و توامان به تعليم و تربيت مشغولند، تشكر كرد.
 مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد هم در جریان بازدید از این طرح با تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان گفت: بهترین سن برای آموزش در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش‌هایی جهت سلامت بدن، سنین کودکی و نوجوانی است و از این‌رو، توجه به وضعیت فقر حرکتی و ناهنجاری‌های اسکلتی دانش‌آموزان اهمیت بیشتری دارد.

مسعود شریعتی افزود:در این طرح ناهنجاریهای ساختار قامتی دانش آموزان از جمله پشت گردن، کف پای صاف،پای پرانتزی ، پای ضربدری،شناسايي  و حركات و ورزش های اصلاحی آموزش داده مي شود. ايشان همراهي اولياء دانش آموزان را براي اجراي موفق طرح لازم دانستند.

وی اظهار داشت : تاکیدمان این است تا این طرح با جدیت اجرا و به همین مرحله بسنده نشود و پس از اجرای طرح و دادن راهکارهای ورزشی برای رفع ناهنجاری ها ، روند درست اجرای حرکات و بازدهی آن هم مورد ارزیابی قرار گیرد .

وی ادامه داد : امیدواریم با اجرای این طرح در مدارس سطح شهر یزد و به خصوص مناطق ویژه، ناهنجاری های موجود ساختار قامتی دختران مرتفع شود که در این بین می توان مستعدین رشته های مختلف ورزشی نیز شناسایی کرد و با هماهنگی با هیات های ورزشی جذب رشته های مختلف ورزشی شوند.

در این مراسم روند اجرای این طرح نیز به مسئولین ارائه شد.