مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، از برگزاری همایشی با موضوع روز ملی خانواده و با حضور جمع کثیری از بانوان استان خبر داد.

خانواده، بزرگترین، اصلی ترین و محوری ترین پایگاه اجتماعی است


"فخر السادات خامسی هامانه" پیش از ظهر سه شنبه، 15 مهر، در نشستی که در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد، موضوع بهداشت روانی خانواده را اصلی ترین موضوع برگزاری این همایش خواند و احترام به خود و دیگران و همچنین مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی را از دستاورد های بهداشت روانی خانواده ذکر کرد. وی هدف اصلی از محوریت بحث بهداشت روانی خانواده را پیشگیری از بروز مشکلات ذکر کرد و آن را ضامن ایجاد یک محیط امن و سالم برای افراد دانست و گفت: لازمه امنیت اجتماعی، انسجام گروهی و نظم عمومی، برقراری امنیت است و شروع این امر نیز از خانواده و بحث شناساندن امنیت به افراد خانواده است؛ چراکه خانواده بزرگترین، اصلی ترین و محوری ترین پایگاه اجتماعي است. خامسی افزود: یکی از اهداف دفتر امور بانوان وخانواده، آشنا کردن خانواده ها با وظایف شان از جمله بحث امنیت اجتماعی است. مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده، از جمله وظایف خانواده را آشنا کردن افراد با ارزش ها و هنجار های اجتماعی و مذهبی دانست و گفت: خانواده باید به سویی برود که با این موضوعات آشنا شود. وی با بیان این مطلب که نقش مادر در بهداشت روانی، کلیدی ترین نقش است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مادران پرورش دهنده نسل آینده هستند، ارتقاء سلامت روحی جامعه در گروی سلامت مادران است. خامسی با بیان این موضوع که متأسفانه یزد یکی از بالاترین رتبه ها را در سرطان های مرتبط با بانوان دارد، آشنا کردن زنان با مقوله سلامت به ویژه در بحث پیشگیری از ابتلا به سرطان را بسیار ضروری دانست. مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، در پایان بر لزوم هم اندیشی در زمینه مشارکت نهاد های مختلف و همیاری و همفکری همه به ویژه اقشار تأثیر گذار در آگاه سازی خانواده ها تأکید کرد و افزود: دفتر امور بانوان و خانواده، نقش نظارتی، حاکمیتی و یکپارچه سازی فعالیت ها در زمینه بانوان و خانواده را به عهده دارد و باید در این راستا از حمایت همه جانبه و دلگرم کننده استاندار محترم برای برگزاری برنامه ها و همایش های مرتبط با حوزه بانوان و خانواده قدر دانی ویژه نماید. گفتنی است، نمایندگان از دستگاه ها و ادارات کل استان از جمله آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، شهرداری یزد، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج بانوان و صدا و سیما و همچنین ادارات کل روابط عمومی و اجتماعی و فرهنگی استانداری در این نشست حضور داشتند.

"فخر السادات خامسی هامانه" پیش از ظهر سه شنبه، 15 مهر، در نشستی که در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد، موضوع بهداشت روانی خانواده را اصلی ترین موضوع برگزاری این همایش خواند و احترام به خود و دیگران و همچنین مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی را از دستاورد های بهداشت روانی خانواده ذکر کرد.
وی هدف اصلی از محوریت بحث بهداشت روانی خانواده را پیشگیری از بروز مشکلات ذکر کرد و آن را ضامن ایجاد یک محیط امن و سالم برای افراد دانست و گفت: لازمه امنیت اجتماعی، انسجام گروهی و نظم عمومی، برقراری امنیت است و شروع این امر نیز از خانواده و بحث شناساندن امنیت به افراد خانواده است؛ چراکه خانواده بزرگترین، اصلی ترین و محوری ترین پایگاه اجتماعي است.
خامسی افزود: یکی از اهداف دفتر امور بانوان وخانواده، آشنا کردن خانواده ها با وظایف شان از جمله بحث امنیت اجتماعی است.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده، از جمله وظایف خانواده را آشنا کردن افراد با ارزش ها و هنجار های اجتماعی و مذهبی دانست و گفت: خانواده باید به سویی برود که با این موضوعات آشنا شود.
وی با بیان این مطلب که نقش مادر در بهداشت روانی، کلیدی ترین نقش است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مادران پرورش دهنده نسل آینده هستند، ارتقاء سلامت روحی جامعه در گروی سلامت مادران است.
خامسی با بیان این موضوع که متأسفانه یزد یکی از بالاترین رتبه ها را در سرطان های مرتبط با بانوان دارد، آشنا کردن زنان با مقوله سلامت به ویژه در بحث پیشگیری از ابتلا به سرطان را بسیار ضروری دانست.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، در پایان بر لزوم هم اندیشی در زمینه مشارکت نهاد های مختلف و همیاری و همفکری همه به ویژه اقشار تأثیر گذار در آگاه سازی خانواده ها تأکید کرد و افزود: دفتر امور بانوان و خانواده، نقش نظارتی، حاکمیتی و یکپارچه سازی فعالیت ها در زمینه بانوان و خانواده را به عهده دارد و باید در این راستا از حمایت همه جانبه و دلگرم کننده استاندار محترم برای برگزاری برنامه ها و همایش های مرتبط با حوزه بانوان و خانواده قدر دانی ویژه نماید.
گفتنی است، نمایندگان از دستگاه ها و ادارات کل استان از جمله آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، شهرداری یزد، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج بانوان و صدا و سیما و همچنین ادارات کل روابط عمومی و اجتماعی و فرهنگی استانداری در این نشست حضور داشتند.