خانواده ها با بهانه گیری جلوی راه ازدواج فرزندان خود سنگ اندازی نکنند


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با ذکر خاطره‌ای از امام خمینی(ره) در ارتباط با رفع اختلافات خانوادگی گفت: خانواده‌ها با بهانه‌‌گیری جلوی راه ازدواج فرزندان خود سنگ‌اندازی نکنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد به نقل از خبرگزاری تسنیم؛آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد و جمعی از بانوان ادارات استان با وی که به مناسبت هفته خانواده برگزار شد اظهار داشت: یکی از اهدافی که استکبار در ارتباط با خانواده در نظر دارند، انهدام کامل کانون خانواده است.

وی با اشاره به اینکه این اقدام را غربی‌‌ها در کشورهای خود تا حد زیادی انجام داده‌اند و الان از اثرات غیرقابل کنترل آن پشیمان هستند تصریح کرد: اصولا اخلاق و آداب معاشرتی و انسانی در این کشورها کنار گذاشته شده و نمی‌توانند این موارد را کنترل کنند اما همچنان آنها به دنبال ترویج این سبک در کشور ما هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد به اهمیت و ارزش کانون خانواده در مبانی و ارزش‌های ایرانی اسلامی اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین مسائلی که در بحث خانواده مورد توجه اسلام قرار دارد، دور هم بودن اعضای خانواده و کمک به یکدیگر برای رفع مشکلات و رسیدن به سعادت و عاقبت به خیری است.

ناصری یزدی به مسئله صله رحم و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: این که خداوند متعال سه مرتبه در قرآن کریم قطع کننده صله رحم را لعن می‌کند برای این است که کانون محبت، عشق، همکاری و همراهی در خانواده‌ها وجود داشته باشد و فرزندان و والدین از این کانون پر از محبت و عشق بهره‌مند باشند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: وجود این کانون خانواده و محبت و دلدادگی اعضای خانواده به یکدیگر در ایران، زمینه‌ای برای عدم نتیجه برنامه های دشمن در ایران را فراهم کرده و به همین دلیل آنها فهمیده‌اند که اگر می‌خواهند به اهداف خود دست پیدا کنند، ابتدا باید این کانون را از بین ببرند.

وی افزود: راهکاری که دشمن در این زمینه دنبال می‌کند این است که ابتدا محبت و انس و الفت بین اعضای خانواده را از بین ببرند و برای این منظور، ارتباط با حیوانات و مانوس شدن با سگ و گربه را ایجاد کرده‌اند که متاسفانه برخی از خانواده‌های مقید هم در خانه‌های خود حیوانات حتی سگ نگهداری می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: ترویج این موضوع سبب می‌شود که وقتی دختر یا پسر جوان ناراحت هستند در اتاق خود مانوس با این حیوانات شوند و همین موضوع هم دلدادگی و دلبستگی آنها به پدر و مادر و اعضای خانواده خود را کم می‌کند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه باید زمینه شکوفا شدن استعدادهای افراد و استفاده از آن برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور تاکید کرد و افزود: این که جوانان ما درس بخوانند و تخصص لازم برای پیشرفت کشور داشته باشند خوب است اما متاسفانه این درس خواندن الان به عاملی برای عقب افتادن ازدواج تبدیل شده است.

امام جمعه یزد با انتقاد از اینکه در بسیاری از مواردی که ازدواج دختران و پسران به عقب می‌افتد، خانواده‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند ادامه داد: افزایش سن ازدواج جوانان در جامعه آسیب‌های زیادی را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها لازم است از سنگ‌اندازی در مسیر ازدواج جوانان خود خود‌داری کنند و مسئولان هم برای رفع مشکلاتی که الان به ویژه در مسائل اقتصادی برای ازدواج وجود دارد تمام تلاش خود را به کار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه همه خانواده‌ها باید ازدواج آسان فرزندان خود را مورد توجه قرار دهند گفت: تحصیل هم به هیچ عنوان نباید مانع ازدواج باشد و جوانان پس از ازدواج می‌توانند به درس خود در دانشگاه ادامه دهند.

ناصری یزدی که در طول دوران تبعید همراه حضرت امام بود، با ذکر خاطره ای از امام خمینی(ره) گفت: یک زن و شوهر از امام خواستند که آنها را نصیحت کنند و امام به آنها فرمود که بروید و با هم بسازید.

امام جمعه یزد ادامه داد: این حرف امام خمینی(ره) اهمیت بسیار بالایی دارد، الان متاسفانه بسیاری از مشکلاتی که زن و شوهرها در اختلافاتشان دارند، عدم سازش و توان تحمل طرف مقابل است.