زنان پيشروان نهادينه كردن فرهنگ مصرف كالاي داخلي در كانون خانواده هستند

زنان پيشروان نهادينه كردن فرهنگ مصرف كالاي داخلي در كانون خانواده هستند
به گزارش روابط عمومي دفتر امور بانوان و خانواده استانداري، رقيه كرمانيان مدير كل دفتر اموربانوان و خانواده، در نشست هم انديشي جهت توسعه فرهنگ توليدات داخلي و حمايت از كالاهاي ايراني كه درسالن موحدين برگزارشد، با بيان اينكه زنان پيشروان نهادينه كردن فرهنگ مصرف كالاي داخلي در كانون خانواده هستند افزود : زنان دراقتصاد خانواده نقش كليدي و موثري دارند و الگوي مصرف خانواده را مديريت مي كنند.
كرمانيان ادامه داد: زنان بايد با فرهنگ سازي و نهادينه كردن فرهنگ حمايت از توليد داخلي در خانواده ها و پرهيز ازخريد كالاي خارجي درتحقق شعار سال گام اساسي بردارند. زنان باتوجه به جايگاهي كه در خانواده و جامعه دارند مي توانند پيشتاز استفاده از كالاهاي ايراني باشند. در واقع رفتارهای مثبت اقتصادی و الگوهای مصرف فرزندان که بر اقتصاد کشور نیز تأثیر گذار است به طور اساسی از رفتار مادران الگو پذیری می کند و زنان باید با فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ حمایت از تولید داخلی و پرهیز از خريد كالاي خارجي در تحقق شعار سال گام اساسی بردارند.
مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري، موضوع اقتصاد را از دغدغه هاي مسئولان و مردم دانست. ايشان افزود: نزديك به يك دهه همواره در شعار سال بر اساس بيانات مقام معظم رهبري، اقتصاد و ارتقاي معيشت مردم با تاكيد بر مولفه اقتصاد مقاومتي و حمايت از خريد كالاي ايران مورد توجه بوده است. بر اساس شعار سال 97 همه بايد متوجه اين اصل باشيم كه رونق اقتصادي متكي به حمايت از توليد ملي است.
وي گفت: توجه به محصولات داخلي تنها مختص به مصرف كنندگان نمي شود بلكه دستگاههاي نظارتي  بايد با نظارت بر استانداردسازي كالا، بهبود خدمات پس از فروش، بازار در دسترس، برند سازي و بهبود نام و نشان ، نظارت بر قيمت، كيفيت و توزيع كالا همچنين توليد كنندگان نيز بايد با بالا بردن كيفيت محصولات اجراي تعهد و پايين آوردن قيمت محصولات در مقايسه با كالاهاي مشابه خارجي اجازه ندهند مصرف كنندگان به سمت خريداري و مصرف كالاهاي خارجي تمايل پيدا كنند.
كرمانيان در بخش ديگري از سخنان خود ممانعت از ورود كالاهاي قاچاق به كشور را از مصداق بازار حمايت از توليد داخلي دانست و اظهار داشت: تحقق اين مهم نيازمند عزم جدي و همدلي و هم زباني مردم و مسئولان است.
وي همچنين اظهار اميدواري كرد: از پتانسيل هاي سازمان ها و نهادهاي موثر در كار و توليد هم راستاي يكديگر درجهت تحقق شعار سال 97بكار گرفته شود.
لازم بذكر است؛ دفتر اموربانوان و خانواده استانداري ،با هدف هم افزائي انديشه هاي و ديدگاه هاي اقتصادي سال حمايت از توليدات داخلي اولين نشست هم انديشي خود را برگزار نمودند.  
از مصوبات اين جلسه؛ راه اندازي مدرسه سيار كسب و كار بانوان، شناسايي كالاهاي استاندارد و با كيفيت و معرفي به مردم، برگزاري جشنواره هاي طلايي براي خريداران كالا هاي ايراني و ... از جمله مصوبا اين جلسه بود.