زنان چنانچه به خود باوری برسند راه برای پیشرفت هموار تر می گردد

زنان چنانچه به خود باوری برسند راه برای پیشرفت هموار تر می گرددمدير كل امور بانوان و خانواده استانداري يزد، با تاکید  بر مطالبه گری بانوان و استفاده بهینه از فرصت ها گفت:  امروزه عصر توسعه و ارتباطات است و لذا باید از زمان به بهترین نحو استفاده گردد و روحیه مطالبه گری در زنان تقویت گردد، زنان چنانچه به خود باوری برسند راه برای پیشرفت هموار تر می گردد.
به گزارش روابط عمومي دفتر امور بانوان و خانواده استانداري "رقیه کرمانیان،" مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد در جمع بانوان شاغل اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد با تبریک ولادت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: سیره حضرت زهرا (س) سرمشق و الگوی بی‌بدیل برای همگان است و این الگو دربند مکان و زمان نیست و باید این بانو را نه آنگونه که خود می‌خواهیم بلکه با توجه به تمام ابعاد وجودی ایشان بشناسیم و الگوی خود قرار دهیم.
کرمانیان ضمن اشاره به تقارن ولادت حضرت زهرا(س) و امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) چه در دوران انقلاب و چه در دوران تحکیم، ارزش و مقام زن را به‌خوبی درک کردند و در جریان انقلاب کوشیدند زنان را به ارزش و جایگاه واقعی‌شان برسانند.
وی با بیان اینکه جایگاه و مقام زن در اسلام مورد  تأکید فراوان است، افزود: وقتی ما به الگوهای راستین اسلام نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که این بانو در تمام عرصه‌ها فعالیت داشته و سرآمد بودند.
کرمانیان با تأکید بر ضرورت حمایت زنان از یکدیگر برای تحقق مطالبه جایگاه مدیریتی خود، گفت: زنان باید در شناسایی و استفاده از ظرفیت و پتانسیل یکدیگر در عرصه های اجتماعی، فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی و ... تلاش کنند.
محمدحسین ریاحی ضمن تبریک بمناسبت میلاد با سعادت و سراسر نور حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز زن گفت: نقش بانوان در جامعه ، با توجه به اینکه 50 درصد از اجتماع را تشکیل می دهند بسیار حائز اهمیت است و ضرورت دارد دولت نسبت به حضور فعال تر و پر رنگ تر بانوان در عرصه های خدمت، گام های اساسی بردارد.