فعالیت بانوان در عرصه‌های مدیریتی از برکات انقلاب ‌است‌


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بیان اینکه حضرت زهرا(س) نقش تاریخ‌ساز در جامعه زمان خود داشته است، گفت: فعالیت بانوان در عرصه‌های مدیریتی از برکات انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، فاطمه دانش یزدی با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در نمایشگاه کتاب،  مطبوعات محلی و رسانه‌های یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در یزد با اشاره به هفته زن و بزرگداشت مقام مادر اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) جدا از نقش تحکیم خانواده،  هم نقش تاریخ‌ساز و هم نقش تغییر دهنده تاریخ را در جامعه و سیاست زمان خود داشتند.

وی افزود: نقش تأثیرگذار و انعطاف‌پذیر این بانوی بزرگوار در حوزه خانواده و سیاست بدون شک الگو،  منش و نقشه راه برای جامعه بانوان و زنان است.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری با اشاره به اینکه در آستانه ورود به چله دوم انقلاب هستیم،  گفت: الگو پذیری از سیره و منش سید زنان عالم و کاربرد آن در بحث سیاست‌های اقتصادی،  سیاسی،  فرهنگی و هنری می‌‌تواند به تحکیم بنیان خانواده کمک و بر جایگاه بانوان در جامعه تأثیر‌گذار باشد.

وی فعالیتِ بانوان توانمند و کارآفرین در حوزه مدیریت شهری به عنوان دهیار و در حوزه مدیریت روستایی و شورای شهر و روستاها را از برکت انقلاب و چله انقلاب دانست و گفت: برای معرفی این بانوان به جامعه کارآفرین و توانمند و همچنین توانمند‌سازی وتوانمندافزایی در حوزه‌های مهارت‌آموزی و تاب‌آوری اجتماعی از 200 نفر از این بانوان فعال با حضور استاندار در روز مادر تجلیل شد.

دانش تشریح کرد: وقتی بانویی در روستا که کمتر توسعه یافته به خودباوری می‌رسد و در شورا و تصمیم‌گیری‌های یک روستا وارد می‌شود معرفی و تجلیل از آنها کمترین کاری است که می‌توان انجام داد.

وی با اشاره به اینکه یزد دومین استانی است که کمیسیون بانوان صنعت معدن و تجارت را راه‌اندازی کرده است بیان کرد: یک سالگی اولین کمیسیون بانوان صنعت معدن تجارت با هدف معرفی توانمندی‌های بانوان کارآفرین و شناسایی ظرفیت حوزه فعالیت 70 بانوی توانمند و کارآفرین یکی از برنامه‌های هفته گرامی داشت مقام زن است.

دانش تجلیل از مادران و همسران شهدا را از دیگر برنامه‌های این هفته دانست و گفت: زمانی که حضرت ابراهیم(ع) فرزند خود را برای قربانی کردن به قتلگاه می‌برد،  خدای متعال بود که معجزه را به او نشان داد و ما در چله انقلاب چیزی جز معجزه از مادران شهدا نمی‌بینیم که با عشق فرزندان خود را به قتلگاه می‌فرستند و آنها را نثار اسلام و انقلاب می‌کنند.

وی گفت: در ثبت شهر جهانی یزد یکی از شاخصه‌ها بحث فرهنگی بود و این فرهنگ و تمدن کهن جز حرکت مردمی نبود و این حرکت مردمی جامعه زنان و مردان را تشکیل می‌دهد که شاید بخش مردانه آن معرفی شده ولی بخش زنانه آن کمتر دیده و معرفی شده که هم تأثیر‌گذار و هم فعال بوده است.