مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده مطرح کرد:

لزوم تقویت شبکه ارتباطات سازمانی و اجتماعی/ انتقال دانش و تعامل کارشناسی محور فعالیت در دفاتر بانوان


«فریبا نظری» مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به ضرورت تعامل کارشناسی و اداری در سطح استان ها بر تحقق مناسب ترین و پویاترین وضعیت دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها با حوزه های درون و برون سازمانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد،ظهر روز چهارشنبه نهم مردادماه،دومین نشست سراسری هم اندیشی،تبادل نظر و برنامه ریزی مدیران و کارشناسان امور بانوان و خانواده استانداری های سراسر کشور با حضور«فریبا نظری» مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در این نشست سراسری بیان کرد: تداوم تعامل در سطوح مختلف به ویژه کارشناسی و اداری در سطح استان ها به منظور دستیابی به مناسب ترین و پویا ترین وضعیت دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها موضوعی نیازمند توجه و اهتمام ویژه است.

«فریبا نظری» با قدردانی از حسن توجه و عنایت وزیر و استانداران سراسر کشور به تقویت برنامه های حوزه زنان و خانواده افزود: طبق توصیه وزیر کشور در اختتامیه همایش فرمانداران سراسر کشور انتظار می رود فرمانداران نیز همچون استانداران یکی از معاونت های خود را به بانوان مدیر اختصاص دهند.

نظری اظهار داشت: دفاتر امور بانوان و خانواده مطالبه گری در تحقق سهم بانوان برای مسئولیت های مدیریتی را مورد توجه قرار دهند و با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی از جانبداری و حضور غیر ضروری در معرض رسانه ها پرهیز کنند.

وی خاطرنشان کرد:لازم است مکاتبات اداری با دقت نظر بیشتری تنظیم و پاسخ داده شود تا بتوان بر این مبنا به اطلاعات و داده های مناسبی در حوزه های مختلف با هدف جهت دهی و برنامه ریزی موثر دست یافت.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در پایان گفت:ظرفیت شاخص هر استان و شهرستان طبق پیشنهاد ارزشمند وزیر کشور به فرمانداران شناسایی شود و دفاتر بانوان و خانواده برنامه های خود را با همکاری فرمانداری ها و در راستای اثربخشی و تمرکز هر چه بیشتر ارائه کنند.

 

در پایان این نشست تعدادی از مديران كل استان ها نظرات و پیشنهادهاي خود را در محورهايي هم چون ابلاغ شاخص های عدالت جنسیتی، بازآرایی ساختار دفاتر امور بانوان و خانواده در استان ها مطابق ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه، پیگیری راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی بانوان، جمع آوری ظرفیت ها و چالش های صنایع دستی در استان ها و مشکلات مربوط به وثایق و ضمانت های بانکی زنان تولید کننده ارائه کردند که مقرر شد این مسائل توسط کارشناسان دفتر زنان و خانواده وزارت کشور مورد بررسی و در دستور کار قرار گیرد.

 

*اولین رویداد انیمیشن یزد با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برگزار می شود

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در این نشست مطرح کرد:اولین رویداد انیمیشن یزد و مسابقه طراحی و خلاقیت در انیمیشن با مشارکت این دفتر و در محورهای خانواده اصیل یزدی و بانوان و نشاط در خانواده برگزار می شود و علاقه مندان فرصت دارند تا پایان مرداد ماه آثار خود را ارسال نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال رسمی مرکز فرافر @farafar_animation مراجعه کنند و یا با شماره 09133740377  تماس حاصل نمایند.

«فاطمه دانش یزدی» افزود:در حوزه اشتغال و کارآفرینی نیز بازدید های مختلف،دیدار با کارآفرینان و نشست های هم اندیشی در حال برگزاری است و تهیه گزارش تحلیلی از این اقدامات نیز در دستور کار دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد قرار گرفته است.

گفتنی است معاون و کارشناسان دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد نیز در این نشست حضور داشته و در پایان به جمع بندی،برداشت از تجربه های موفق و تبادل نظر در زمینه مطالب ارائه شده از سوی مشاور وزیر کشور و دفاتر امور بانوان در سایر استان ها پرداختند.