مولاوردی:شش تفاهم نامه در حوزه زنان با دستگاه های اجرایی امضا می شود


ˈ

وی با بیان اینکه برخی از موضوعات که کمتر به آن پرداخته شده را بررسی کردیم، ادامه داد: مجموعه ای از پروژه های مشترک را با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت در موضوعات فقر زدایی از زنان سرپرست خانوار و حمایت اجتماعی از زنان بهبود یافته در حوزه سلامت و بهداشت را تعریف کردیم هرچند که فعالیت های مشترکی را هم با آموزش و پروش و جهاد کشاورزی در دستور کار خواهیم داشت.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: در ادامه این فعالیتها قرار بر این است که بخشی از منابع مربوط به پروژه را معاونت امور زنان و خانواده و بخشی دیگر را وزارتخانه های یاد شده تقبل کنند هر چند به همکاری با مشاوران بانوان دستگاه ها اکتفا نکرده ایم و معاونت های طرح و برنامه آنها نیز درگیر موضوع شده اند.

مولاوردی اضافه کرد: اخیرا سلسله کارگاه های آموزشی را تحت عنوان ˈمدیریت نتیجه محورˈ تعریف کردیم که اولین کارگاه هم با استقبال خوبی برگزار شد، مشاوران دستگاه های اجرایی و متولیان در امور زنان و خانواده در آن شرکت داشتند و قرار است ادامه داشته باشد.

وی درباره فعالیت های حوزه حقوقی معاونت متبوعش تصریح کرد:ازهمان ابتدا پیگیری و بررسی ها را در امور متعدد حقوق زنان و خانواده انجام دادیم که همچنان ادامه دارد و در صورت لزوم منتشر می شود.

**فعالیت های معاونت امور زنان در گزارش صد روزه دوم دولت منتشر می شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه ضرورتی برای رسانه ای کردن همه فعالیت های این مرکز تا نهایی شدن آن وجود ندارد، گفت: گزارشی از مجموع فعالیت های این معاونت در گزارش صد روزه دوم دولت منتشر خواهد شد.

مولاوردی افزود:رسانه ای کردن برخی نشست ها و جلسات کارشناسانه که در این معاونت صورت می گیرد تا قبل از نیل به نتیجه نهایی ضرورتی ندارد

 وی از آماده کردن گزارش مربوط به اجلاس امسال کمیسیون مقام زن در خصوص دستاوردها و موانع اجرای سند ˈام دی جیˈ (توسعه هزاره ) خبر داد و گفت: این گزارش در دست ترجمه است.

به گفته معاون رییس جمهور، 20 سال از پنجمین کنفرانس بین المللی زن گذشته و دستور امسال این اجلاس چالش ها و دستاوردهای سند ام دی جی می باشد که آرمان سوم و هشتم آن درباره آموزش و بهداشت و برابری جنسیتی است.

وی با بیان اینکه تلاش داریم با همه توان، حضور تاثیرگذار و کارآمدی در مجامع بین المللی داشته باشیم، تصریح کرد: مقدمات مربوط به سفر هیات اعزامی به اجلاس در اسفند ماه فراهم شده و مدیر امور بین الملل معاونت امور زنان و خانواده هم به عنوان نماینده در کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در آسیا و اقیانوسیه موسوم به ˈاسکاپˈ در بانکوک شرکت کرده است.

**بررسی اسناد راهبردی و مصوب دوره های قبل

مولاوردی با اشاره به اینکه معاونت امور زنان و خانواده اسناد راهبردی و مصوب دوره های قبلی را مورد ارزیابی دقیق قرار می دهد، تاکید کرد: قصد این نیست که دوباره کاری شود لذا تا جایی که بتوانیم با دقت زیاد این اسناد را بررسی می کنیم.

وی گفت: تا 15 اسفند ماه شاخص ها، ارزش ها، اصول و چشم انداز و بیان ماموریت ها نهایی می شود و پس از آن در سال 93 به سمت عملیاتی کردن برنامه ها و شروع تدوین برنامه ششم توسعه پیش می رویم.

مولاوردی اظهار داشت: یکی از بررسی های کارشناسی معاونت امور زنان و خانواده ، ارائه شاخص بر اساس برنامه پیشنهادی دولت تدبیر و امید در حوزه زنان و خانواده است که همزمان با سایر موارد آن را پیش می بریم.