نخستین نمایشگاه دائمی تولیدات صنایع دستی بانوان استان یزد روز شنبه طی آیینی با حضور جمعی از مسوولان در مجتمع سامان شهر یزد گشایش یاقت.

نخستین نمایشگاه دائمی تولیدات صنایع دستی بانوان استان یزد روز شنبه طی آیینی با حضور جمعی از مسوولان در مجتمع سامان شهر یزد گشایش یاقت.به گزارش روابط عمومي استانداري يزد به نقل از ایرنا مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در مراسم آغاز بکار این نمایشگاه با اشاره به نقش و جایگاه بانوان در رونق اقتصادی افزود: زنان با حضور خود در بسیاری از فعالیت ها می توانند چرخ اقتصاد کشور را به حرکت در آورند.
رقیه کرمانیان اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف معرفی دستاوردهای بانوان استان ، رونق اقتصادی و حمایت از کالا ایرانی راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: در نظر داریم در کنار این نمایشگاه دوره های آموزشی مهارت آموزی را برگزار کنیم.
شهردار یزد هم گفت: شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی آمادگی دارد در حوزه مختلف ماموریت های اجتماعی خود را انجام دهد.
مهدی جمالی نژاد با بیان اینکه یکی از عناصر شهرهای دانش محور ، کار آفرینی است افزود: آمادگی داریم که شهر یزد را به عنوان شهر پابلوت کارآفرینی تبدیل کنیم.
وی از راه اندازی بازارچه های بانوان در نقاط مختلف شهر یزد خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم این شهر در حوزه کارآفرینی به عنوان یک شهر نمونه کشور معرفی شود.
نخستین نمایشگاه تولیدات صنایع دستی بانوان استان یزد در قالب 25 غرفه از جمله گلیم بافی ، طراحی و تابلو نقاشی، خیاطی ، جاجیم ، ترمه ، زیلو بافی ،تابلو فرش و سایر رشته های صنایع دستی به نمایش درآمده است.
این نمایشگاه از ساعت 9 صبح تا ساعت 13 و عصرها از 17 تا 21 شب برای بازدید عموم دایر است.
نمایشگاه یاد شده با هدف معرفی بانوان توانمند و خلاق ،بالا بردن روحیه اعتماد به نفس آنها و عرضه محصولات تولیدی دایر شده است.
استان یزد دارای 40 رشته صنایع دستی زنده و افزون بر سه هزار هنرمند فعال در این صنعت است و نساجی سنتی، زیورآلات سنتی، سفال و سرامیک، زیلوبافی، رودوزی های سنتی، تراش سنگهای قیمتی، سراجی سنتی، کاشی هفت رنگ و کاشی معرق از جمله صنایع دستی بومی استان یزد به شمار می آید.