به مناسبت ايام ا... دهه مبارك فجر:

نشست هم انديشي بانوان سازمانهای مردم نهاد، هیئات مذهبی و کانون های مساجد شهر یزد برگزار شد.


این نشست به دلیل شلوغی کار مسؤولین سازمان های مردم نهاد در دهه فجر بعد از ۲۲ بهمن به منظور تقدیر از این عزیزان در پارک بانوان یزد برگزار شد.
به مناسبت ايام ا... دهه مبارك فجر:

در اولین نشست سازمان های مردم نهاد بانوان شهر یزد با معاون سیاسی امنیتی و رییس کارگروه زنان و خانواده استان و مريم عبدالحسين زاده ،برخی از مسؤولین از جمله عبداللهی مدیر کل سیاسی و انتظامات، عزت یادگار عضو شورای شهر، کفیل الناس مشاور امور بانوان فرماندار و سعید زارع دبیر ستاد دهه فجر استان یزد و اکثر تشکل های مردم نهاد در محلات مختلف شهر، برخی مسؤولین هیئات مذهبی بانوان و کانونهای مساجد شهر یزد حضور داشتند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد در نشست هم اندیشی بانوان سازمان های مردم نهاد یزد، مشارکت بیشتر زنان یزدی را در تشکل های غیر دولتی همچون مشارکت در خلق حماسه 22 بهمن خواستار شد و گفت: برای هر کدام از مشکلات حوزه زنان یزد یک تشکل تشکیل دهیم.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، دکتر محمد علی طالبی  درنشست هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد ،هیئات مذهبی و کانون های مساجد بانوان یزدی که در سالن اجتماعات بوستان بانوان یزد(طوبی) برگزار شد با اهدای درود سلام به امام زمان(عج)، امام راحل، رهبر انقلاب و شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضور پررنگ مردم در ۲۲ بهمن شیرینی دهه فجر را در کام ملت مستمر کرده است.

دکتر طالبی مشارکت مردم در خلق حماسه ۲۲ بهمن را ستود و افزود: افتخار می کنیم که مردم انقلاب اسلامی و نظام اسلامی را متعلق به خود می دانند و این روحیه مشارکت باید استمرار یابد.

وی استمرار مشارکت و حضور مردم به ویژه  بانوان یزدی را در توسعه تشکل های غیر دولتی خواستار شد و افزود: مشارکت یک فرایند دائمی است و نباید تنها به یک روز یا روزهای خاصی در سال ختم شود.

رییس کارگروه زنان و خانواده استان یزد با یادآوری سخن وزیر کشور تدبیر و امید در جریان رأی اعتماد از مجلس مبنی بر گسترش سازمان های مردم نهاد تصریح کرد: باید فضای جامعه را برای بسترسازی مشارکت مردم فراهم کنیم زیرا زمینه های ذهنی آن  وجود دارد.

طالبی تصریح کرد: باید به سراغ مشکلات حوزه زنان برویم و برای هر مشکل یک تشکل تشکیل دهیم زیرا بسیاری از زنان یزدی آمادگی فعالیت را دارند که باید به سمت تخصصی کردن آن پیش رویم و هر فرد بتواند عضو چهار یا پنج تشکل باشد.

وی به مشکلات مطرح شده از سوی بانوان شرکت کننده در این نشست هم اندیشی اشاره کرد وگفت: ما با مشکل کمبوداعتبارات مواجهیم که باید فرصت هایی برای تأمین منابع مالی تشکل ها شناسایی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد جذب خیرین و برپایی نمایشگاه توانمندی های تشکل ها را از جمله راهکارهای پیشنهادی برای پیشبرد اهداف تشکل ها پیشنهاد کرد.

دکتر طالبی در خصوص مشکل مطرح شده دیگر برخی تشکل ها مبنی بر نداشتن مکانی برای فعالیت اظهار داشت: در حال پیگیری اختصاص مدرسه ای هستیم که تا پایان سال در صورت رفع برخی مشکلات ان در اختیار تشکل های بانوان قرار می گیرد.

وی حذف مالیات از تشکل های غیر دولتی را یکی از موضوعاتی برشمرد که توسط کمیسیون اجتماعی مجلس در حال پیگیری است.

بیان دیدگاههای مسؤولین تشکل های بانوان با معاون سیاسی امنیتی

*اختصاص ماده ۱۷ قانون شهرداری به محلات محرم

*عزت یادگار عضو شورای اسلامی شهر و مسؤول مؤسسه بانوان کوثر تغیر رویکرد اعتبارات قانون ۱۷ شهرداری را خواستار شد و افزود: بااستفاده از اعتبارات این قانون در شهرداری فضاهایی در برخی نقاط محروم برای ایجاد بازارچه های تولیدات خانگی بانوان به ویژه در محله حسن آباد اختصاص یابد.

*عدم مکان فعالیت کانون بانوان هدی

خانم صنعتی نماینده کانون بانوان هدی  اختصاص مکان مشترکی از قبیل مدارس برای تشکل های بانوان را خواستار شد.

*کاهش مالیات تشکل های غیر دولتی بانوان

کفیل الناس مشاور امور بانوان فرماندار یزد از دریافت مالیات از تشکل های بانوان به عنوان بنگاه اقتصادی انتقاد کرد و کاهش این مالیات را برای بهبود وضعیت مالی تشکل های بانوان خواستار شد.

*تشکل ها به کارگروههای تخصصی استان بپیوندند

جوادی مسؤول کانون بانوان کوثر ایجاد تعامل و هم افزایی مسؤولین استان با تشکل ها را خواستار شد و افزود: هر تشکل می تواند به کارگروه های تخصصی استانداری مرتبط با موضوع هر تشکل بپیوندند و موضوعات کارگروه ها را پیگیری کنند.

*فعالیت های ورزشی تشکل های بانوان بیمه شوند

نعیمی مسؤول کانون بانوان محله رحمت آباد یزد هم با اشاره به فعالیت کانون ها در برنامه های ورزش به ویژه کوهپیمایی، اختصاص بیمه ورزشی به اینگونه فالیت ها را خواستار شد.

*تقویت کانون مساجد در محلات

شیماعزیزی کارشناس بانوان کانون های مساجد یزد به نقش مهم این کانون ها در محلات اشاره کرد و استمرار فعالیت و کیفی بخشی برنامه های آن ها را منوط به تقویت و اختصاص اعتبار ویژه دانست.