نقاط کمتر برخوردار در برنامه ریزی فعالیت های حوزه کودکان مورد توجه باشند


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بیان اینکه برنامه‌های هفته کودک تنها به مرکز استان خلاصه نشود؛ مناطق کمتر برخوردار در برنامه‌ریزی فعالیت‌های حوزه کودکان مورد توجه باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، « فاطمه دانش یزدی» در کارگروه کودک استان یزد که با موضوع هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی بزرگداشت هفته ملی کودک برگزار شد اظهار داشت: برای اثربخشی و تداوم برنامه‌های تربیتی و آموزشی در جامعه باید بر کودکان متمرکز شد تا جریان توانمندسازی از مراحل اولیه زندگی آغاز و مورد پذیرش قرار گیرد.

مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری یزد افزود: بزرگداشت هفته ملی کودک با رویکرد «آینده را باید ساخت» به موضوع تلاش امروز برای تحقق آینده‌ای روشن بر می‌گردد و ضروریست از نگاه بخشی و مجزا به حوزه کودک فاصله گرفته و به سمت مسئولیت همگانی برای پرورش سرمایه‌های اجتماعی حرکت کنیم.

دانش یزدی گفت: از آنجا که ارزش‌ها برای ایجاد ثبات در شخصیت افراد و حیات اجتماع بسیار مهم و به‌عنوان عاملی تأثیرگذار محسوب می شود، آموزش و اشاعه صحیح آنها امری ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس و با توجه به تقارن گرامیداشت هفته ملی کودک و ایام ماه صفر به ویژه اربعین حسینی؛ برنامه‌های تبیین موضوعات دینی و فرهنگ عاشورایی متناسب با گروه‌های سنی مختلف کودکان از سوی دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ریزی شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد اظهار داشت: برنامه‌های مختلفی از سوی دستگاه‌های اجرایی به مناسبت هفته ملی کودک پیشنهاد و در این جلسه نیز مواردی مطرح شد که با هدف تجمیع توانمندی‌ها و نزدیک شدن به اهداف مورد نظر این برنامه‌ها با محوریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرایی می‌شود.

فاطمه دانش یزدی به اهمیت پوشش برنامه‌ها در سطح استان تاکید و افزود: نباید اجرای برنامه‌های این هفته تنها در مرکز استان متمرکز شود و سایر شهرستان‌ها به ویژه مناطق کم برخوردار نیز نیازمند توجه ویژه هستند.

کارگروه کودک استان یزد با موضوع هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی بزرگداشت هفته ملی کودک و با عنوان «آینده را باید ساخت» با حضور مسئولان ادارات مرتبط با این حوزه برگزار شد.