تاکيد مديركل دفتر بانوان و خانواده استانداري يزد در پنل تخصصي در كنفرانس تخصصي به حمايت از حقوق كودك :

يكي از مهمترين زواياي حقوق بشر رعايت حقوق كودك در جامعه و خانواده است.


جمعی از وکلای دادگستری، حقوقدانان و صاحب نظران در دومین کنفرانس ملی تخصصی حقوق کودک که روز سه شنبه در یزد برگزار شد؛ بر دفاع همه جانبه از حقوق کودک و تصویب قوانین لازم در این زمینه تاکید کردند..

به گزارش روابط عمومي دفترامور بانوان وخانواده استانداري يزد؛ فاطمه دانش يزدي روز سه شنبه در پنل تخصصي كنفرانس تخصصي حقوق كودك در يزد افزود: كودكان و نوجوانان سرمايه هاي جامعه هستند اگر مورد حمايت و در مسير درست تربيت آموزش و پرورش قرار گيرد، مي توانند جامعه و كشور را در مسير رشد، بالندگي قرار دهند و خلاف اين موضوع نيز آثار مخرب و گاه جبران ناپذيري به همراه دارد. براي تربيت درست نسل آينده دستگاه هاي متولي حوزه كودك فعاليت هاي هم افزا داشته باشند.

مديركل دفتر بانوان و خانواده تصريح كرد: ارتقاي آگاهي جامعه نسبت به حقوق كودكان به ويژه كودكان با نيازهاي ويژه و ايجادفضاي با نشاط با مشاركت كودكان نيازمند همكاري و همدلي همه جامعه و مسئولان است.

دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك استان يزد اظهار داشت :

برش استاني برنامه جامع ملی كنوانسيون حقوق كودك در سال 95 تدوين و به دستگاه هاي عضو ابلاغ گرديد و خوشبختانه اقدامات موثري در اين رابطه از جمله همايش صلح و دوستي، پويش لبخند كودكان ايراني،همايش هويت كودكان ايراني- اسلامي ، همياران حقوق كودك و ... انجام شده است.

دانش يزدي در پايان اشاره كرد :

امروزه مفهوم کودک در هنجارهای ما درک نمی شود. کودک را باید گاهی به عنوان یک اقلیت وگاهی به عنوان یک جمعیت محاسبه کنیم .گاهی نباید آن را یک مسئله جدا به حساب بیاوریم وگاهی باید به کودکان به شکلی ویژه نگاه کنیم وهمه این مسائل نشان می دهد که کودکی یک موضوع پیچیده است و بسیار مهم است وبرنامه ریزی در این راستا نیازمند نگاه بین بخشی وچند بعدی است تا بتوان با تقویت زیرساخت ها وتمرکز بر نهادهای آموزشی وپرورشی این مسیر را از ابتدا بازسازی وبه سرمنزلی مناسب وشایسته حقوق کودکان رهنمون ساخت.