همزمان با هفته خانواده برگزار شد؛

کارگاه آموزشی آشنایی با حقوق خانواده


کارگاه آموزشی آشنایی با حقوق خانواده همزمان با گرامیداشت هفته دولت و خانواده با تمرکز بر جامعه هدف مشاورین و نمایندگان امور بانوان دستگاه های اجرایی مرتبط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد،کارگاه آموزشی آشنایی با حقوق خانواده به مناسبت گرامیداشت هفته و روز ملی خانواده با حضور« فاطمه دانش یزدی»، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و مشاورین و نمایندگان امور بانوان دستگاه های اجرایی مرتبط  در سالن کنفراس کانون وکلای دادگستری استان یزد برگزار شد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد بیان کرد:افزایش آگاهی‌حقوقی با محوریت خانواده کاهش حجم پرونده‌های قضایی در این حوزه را به همراه دارد و تقویت سطح اطلاعات حقوقی مردم یکی از مهمترین راه‌های کاهش بسترهای تخلف در جامعه است.

« فاطمه دانش یزدی» افزود: در مسائل خانوادگی ضعف موضوعات حقوقی می‌تواند آسیب های فردی و اجتماعی زیادی به همراه داشته باشد و بر این مبنا آگاهی نسبت به موضوعات حقوقی و ضرورت اجرای آن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

در این کارگاه آموزشی« محمد حسین جعفری»، رئیس کانون وکلای استان و مدرس این دوره؛ ضمن بیان قوانین خانواده در حوزه حقوق عمومی، به تکالیف دولت در زمینه امور خانواده ،بانوان و نواقص موجود اشاره کرد.

 در ادامه «یحیی جعفری ندوشن»، وکیل پایه یک دادگستری، به تشریح قوانین مرتبط با امور خانواده در حوزه حقوق خصوصی پرداخت و به ابهامات و سوالات شرکت کنندگان در این کارگاه نیز پاسخ داده شد.

لازم به ذکر است این کارگاه آموزشی با برنامه ریزی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، همکاری و مشارکت کانون وکلای دادگستری به مرحله اجرا رسید.