با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد؛

گردهمایی و کارگاه تخصصی تحکیم بنیان خانواده در شهرستان بافق برگزار شد


گردهمایی و کارگاه تخصصی تحکیم بنیان خانواده ویژه مدیران و کارمندان نهادها و دستگاه های اجرایی، همزمان با هفته دولت و خانواده در سالن همایش های آهن شهر شهرستان بافق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد،گردهمایی و کارگاه تخصصی تحکیم بنیان خانواده ویژه مدیران و کارمندان نهادها و دستگاه های اجرایی، همزمان با هفته دولت و خانواده با حضور حجت الاسلام «سیدجواد سلیمانی» امام جمعه شهرستان بافق، «محمد زاده رحمانی» فرماندار بافق و «فاطمه دانش یزدی» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در سالن همایش های آهن شهر-شهرستان بافق برگزار شد.

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در این مراسم گفت:خانواده کوچک ترین و در عین حال اساسی ترین واحد اجتماع است که باید با هماهنگی و همراهی تمام بخش ها و تک تک احاد جامعه در حفظ، بقا و شکوفایی آن کوشش کرد که تاثیرگذاری مستقیم و گستردگی اجتماعی اثرات خانواده توجه به این موضوع را دو چندان می سازد.


«فاطمه دانش یزدی» افزود:اسلام نیز در مورد تشکیل خانواده و ازدواج تاکید فراوانی دارد و خانواده را کانون آسایش و آرامش برای زن و مرد، حفظ عفت و پاکدامنی، دوستی، محبت و عشق، برقراری تعادل و کمک به رشد یکدیگر مطرح می کند.

دانش یزدی ادامه داد:بر این اساس هر نهاد و سازمانی دارای یکسری کارکردها است که در واقع فلسفه وجودی آن را شکل می دهد،خانواده نیز به عنوان یک نهاد اساسی  با کارکردهای خود از نظر احساسی و عاطفی موجب سلامت افراد می گردد؛ از نظر اقتصادی نیز زمینه رفع نیازهای مالی  و کمک به یکدیگر را فراهم می سازد.


وی اظهار داشت:خانواده از نظر امنیت،زمینه محیط سالمتر را برای افراد ایجاد می کند و سبب کاهش در معرض قرار گرفتن خشونت و آسیب می شود و از سوی دیگر ازدواج نیز به دلیل ایجاد تعهد و مسئولیت اجتماعی ،احتمال ارتکاب جرم و یا رفتارهای نابهنجار اجتماعی را کاهش می دهد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد بیان کرد:بر این مبنا در فضای امروز که برخی آسیب های اجتماعی و تهدید های فرهنگی کانون خانواده را نشانه گرفته اند،لازم است ما نسبت به تقویت خانواده ،نشاط تک تک اعضای آن، عشق ورزی،همبستگی و تاب آوری خانوادگی با برنامه های آموزشی،توان افزایی،آگاه سازی و سلامت جسم و روان به صورتی آگاهانه،منسجم و همگانی اقدام نماییم.


دانش یزدی افزود:امروز به نهضت همگانی در راستای تحکیم، پویایی و تقویت بنیان خانواده نیازمندیم تا بتوانیم با ایفای نقش مسئولیت اجتماعی بر آسیب ها و تهدیدهای این حوزه غلبه کنیم و علاوه بر پاکسازی آنچه تا کنون به بنیان خانواده ضربه زده است،در سایر موضوعات پیش رو خانواده ها و اعضای آن را واکسینه سازیم.


وی در پایان تاکید کرد:علاوه بر پر رنگ شدن برنامه های فرهنگی، هنری، آموزشی و اجتماعی در حوزه خانواده ضروریست تک تک ما نیز منادیان حافظ خانواده باشیم و در این کانون اثربخش بر تمام بخش های جامعه ابراز محبت کلامی و رفتاری را سرلوحه زندگی قرار دهیم و با تمرین و بروز رفتار مناسب و شایسته در خانواده برای اعضای خانواده خود و اجتماع الگو باشیم.

 

گفتنی است این گردهمایی و سمینار تخصصی با سخنرانی «مرتضی محمدی نژاد» نویسنده کتاب متفاوت باشید،کارآفرین برتر ملی و سخنران انگیزشی همراه با برنامه های فرهنگی و هنری برگزار شد.