‌دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای ویژه بانوان خانه‌دار یزد برگزار می‌شود‌


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد از برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای ویژه بانوان خانه‌دار در یزد با اولویت مناطق کمتر برخوردار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد؛ « فاطمه دانش یزدی» در نشست هم اندیشی و همایش تخصصی حقوق خانواده با اشاره به اینکه وقتی نام خانواده مطرح می‌شود منظور همه اعضای خانواده است و همگان در قبال تمام مسائل این نهاد مسئولیت دارند.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای ویژه بانوان خانه‌دار به ویژه در نقاط محروم شهر اشاره کرد و افزود: این دوره‌ها با همکاری دستگاه‌های مختلف و با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای در راستای بهبود سطح کیفی زندگی افراد مختلف برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد بر ضرورت آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی و خسارت های ناشی از آن  تاکید کرد و افزود: این اقدام باید به صورت گسترده و در محلات مختلف شهر برگزار شود.

دانش یزدی خاطرنشان کرد: تعامل بسیار خوبی بین مجموعه مدیریت امور بانوان و خانواده با دادگستری استان یزد وجود دارد و همین تعامل سبب شده که بتوانیم برنامه‌های اثربخشی با رویکرد خانواده در استان یزد اجرا کنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه سازمان‌های مردم نهاد در استان یزد فعالیت‌ها و مشارکت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف اجتماعی داشته اند، می‌توان از ظرفیت این سمن‌ها برای رفع آسیب‌ها و مشکلات استفاده کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد خاطرنشان کرد: در این راستا یکی از موضوعاتی که باید مد‌نظر قرار گیرد این است که فعالیت‌های اجرایی به صورت محله محور و با اولویت محلات کمتر برخوردار شهر برگزار شود و در هر محله اجرای دوره‌ها و کلاس‌های مختلفی مورد توجه قرار گیرد.

دانش یزدی عنوان کرد: مناطق کمتر برخوردار و حاشیه نشین شهر با مشکلات و آسیب‌های بیشتری نسبت به دیگر نقاط روبرو هستند و به همین دلیل هم این محلات توجه بسیار بیشتری در حوزه خدمات‌رسانی به ویژه در زمینه مباحث آموزشی را می‌طلبند.