افزون بر ۵۰ برنامه به مناسبت هفته زن در استان یزد برگزار شد


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) گفت: ۵۰ برنامه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و هفته زن در استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد،«فاطمه دانش یزدی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: نشست استاندار با مدیران کل زن استان، مشاوران بانوان در فرمانداری‌ها، اعضای زن عضو شورای اسلامی شهر و روستا و مشاورین امور بانوان فرمانداران ، برگزاری جشن‌های مختلف در سطح شهرستان و  نشست با نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان از جمله برنامه های گرامیداشت هفته زن به شمار می رود.

وی برگزاری همایش زنان و خانواده، تجلیل از زنان موفق، نشست هم اندیشی با موضوع مدیریت آسیب های اجتماعی، برپایی نمایشگاه توانمندی زنان روستایی، برگزاری جشن و مولودی خوانی، جشنواره فرهنگی ورزشی، برگزاری شب شعر مادرانه ،نصب المان شهری به عنوان میدان مادر و افتتاح بخش ماموگرافی بیمارستان حضرت ولی عصر بافق را  از دیگر برنامه این  هفته بیان کرد.

دانش یزدی اضافه کرد: برگزاری مراسم جشن برای سالمندان آسایشگاه ترنج در آزادشهر، بازدید از آرامگاه بانو ستی فاطمه و همسر استاد اشرف آهنگر،دیدار با خانواده معظم شهداء، دیدار با بانوان پیشکسوت فرهیخته ، مراسم جشن روز زن برای تکریم مادران و همسران شهداء از دیگر برنامه های این هفته است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد گردهمایی بانوان کتابخوان و تقدیر از بانوان کتابخوان فعال، برگزاری کارگاه آموزشی مهارت های زندگی ،برگزاری نشست کتابخوان،نشست سبک زندگی اسلامی،تجلیل از بانوان نمونه بسیجی و برگزاری یادواره شهدای زن استان را هم از برنامه های برگزار شده در این هفته اعلام کرد.

دانش یزدی  در پایان به نقش ارزنده زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده که هرکجا از ظرفیت‌های این قشر استفاده شده است، توسعه و پیشرفت‌های بسیاری را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شاهد بوده ایم.