سالمندان محور تقویت گفت و گوی بین نسلی هستند


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد بیان کرد: با توجه به تجربیات سالمندان در حوزه‌های مختلف و ظرفیت آن ها در محوریت گفت‌و‌گوی بین نسلی، لازم است از این سرمایه های ارزشمند در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره‌گیری شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری  یزد،جمعی از مدیران حوزه بانوان و خانواده استان یزد به همراه مدیران شهرستان تفت همزمان با روز جهانی سالمندان در موسسه نیکوکاری حضرت فاطمه الزهرا(س) این شهرستان حضور یافتند و با سالمندان این مرکز دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در جریان این بازدید بیان کرد: مددکاران و خیران از سرمایه‌های اجتماعی جامعه محسوب می‌شوند و تلاش برای نگهداری و ارائه خدمات به سالمندان از اجر معنوی و جایگاه اجتماعی ارزشمندی برخوردار است.

دانش یزدی افزود: در 16 اصل مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده یکی از موضوعات مهم و قابل توجه نگاه ویژه به سالمندان است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به حفظ کرامت انسانی و بهره‌مندی از تجربه‌های زیستی سالمندان ضرورتی نیازمند توجه است که برنامه‌ریزی در این حوزه نشاط ، پویایی اجتماعی و خانوادگی موثری به همراه دارد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد اظهار داشت: ارتباطات نوین و فضای مجازی موجب گسست ارتباطی در خانواده‌ها شده و امروز نیازمند تقویت گفت‌و‌گوی بین نسلی در جامعه به ویژه نهاد خانواده هستیم که سالمندان محور اصلی این موضوع هستند.

دانش یزدی تاکید کرد: سالمندان می‌توانند با انتقال تجربه، سبک زندگی، فرهنگ و سنت‌های خانوادگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقشی موثر ایفا کنند.

وی گفت: امید است برای عمق بخشی به ارتباطات خانوادگی نشست‌های خانواده محور با حضور سالمندان و بهره‌گیری از تجربیات پشتوانه‌های موثر خانواده برنامه‌ریزی و با همکاری اداره کل بهزیستی در سراسر استان به مرحله اجرا برسد.

 

جهت دهی حمایت های خیری به سمت تامین زندگی سالم و نشاط مردمی

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری تفت نیز در این بازدید گفت: دین اسلام دینی فراگیر و جاودان است و در فضای امروز با توجه به نیازهای اجتماعی جامعه ضروریست در روحیه خیری نیز تغییر ایجاد شود و جهت دهی حمایت‌ها به سمت تامین زندگی سالم و نشاط مردمی باشد.

«محمدجواد نعمتی»افزود: صبوری، محبت ورزی و روحیه سخت کوشانه مددکاران در نگهداری از سالمندان بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است و مایه خرسندی است که نیاز‌های روحی و جسمی سالمندان علاوه بر موضوع نگهداری مورد توجه قرار می‌گیرد.