با حضور مدیرکل بانوان و خانواده استانداری یزد؛

نشست ظرفیت شناسی و هم اندیشی با بانوان کارآفرین پارک علم و فناوری یزد برگزار شد


نشست ظرفیت شناسی و هم اندیشی« فاطمه دانش یزدی» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بانوان کارآفرین پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، در نشست ظرفیت شناسی و هم اندیشی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با بانوان کارآفرین،مدیران و کارشناسان شرکت های دانش بنیان واقع در پارک علم و فناوری یزد،بر رویکرد تعاملی و همکاری مشترک شرکت ها تاکید شد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در این نشست که معاونین پارک علم و فناوری نیز حضور داشتند به بیان ظرفیت های بانوان جهت نقش آفرینی در عرصه های مختلف به عنوان نیمی از جمعیت کشور اشاره و بیان کرد: بانوان کارآفرین سرمایه های خانوادگی را به سرمایه های اجتماعی تبدیل می کنند.

« فاطمه دانش یزدی» افزود: سهم 35 درصدی فعالیت بانوان در شرکت های مختلف پارک علم و فناوری ظرفیتی ارزشمند است که ضروریست تقویت زمینه های فعالیت و انتقال تجربه های موفق به سایر بخش ها در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

دانش یزدی اظهار داشت:با توجه به برندهای استان یزد در موضوعات مختلف از جمله صنعت نساجی باید به سمت طراحی و  تولید محصولاتی بر مبنای نیاز روز و با هدف حضور در بازارهای ملی و بین المللی حرکت کرد.

وی گفت: شبکه سازی و تشکیل زنجیره های تولید و توزیع محصولات مختلف از سوی شرکت های دانش بنیان می تواند زمینه انسجام و رونق بخشی به سایر فعالیت های اقتصادی را نیز فراهم آورد و رویکردهای تخصصی و علمی را در این عرصه ارتقاء بخشد.

گفتنی است در این نشست بانوان کارآفرین،مدیران و کارشناسان شرکت های فعال در پارک علم و فناوری یزد به بیان پیشنهادات و دغدغه های خود پرداختند و مصوب شد این جلسات با سرفصل  توسعه اشتغال پایدار و مولد امتداد یابد تا علاوه بر شناسایی ظرفیت های مشترک فعالیت،زمینه توسعه کسب و کارهای موجود نیز فراهم آید.