یادواره لشکر فرشتگان در یزد زمینه ای برای تقویت همبستگی بانوان در جامعه است


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در مراسم بزرگداشت زنان مجاهد مسلمان و تجلیل از بیست بانوی مجاهد گفت: یادواره لشکر فرشتگان در یزد زمینه‌‌ای برای تقویت همبستگی بانوان در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «فاطمه دانش یزدی» در یادواره لشکر فرشتگان یزد اظهار داشت: برگزاری این یادواره با محوریت بزرگداشت زنان مجاهد مسلمان فرصتی است تا بار دیگر نقش بی بدیل و موثر زنان مسلمان از صدر اسلام تا‌کنون به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در جای جای کشور و جامعه مسلمانان سراسر دنیا با تاثیر پذیری از مکتب پرورشی رسول اکرم (ص)، خاندان عترت و تعالیم جاوید قرآن کریم را یادآور شویم.

وی تصریح کرد: بانوان پرورش یافته در مکتب قرآن، عترت، اخلاق مداری و انسانیت در مقابل نادانی و ظلم مقاومت نموده و در زمان‌ها و جریان‌های مختلف نیز حمایت بانوان از آیین و ارزش‌های اسلام را تا سر حد ایثار جان شاهد هستیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد افزود: آن زمانی که جنگ تحمیلی در کشور ما  آغاز شد تمامی مردان و زنان سلحشور ایران اسلامی با حضور در صحنه‌های جنگ حماسه‌هایی فراموش نشدنی را ترسیم کردند.

دانش یزدی افزود: در این میان حضور دلیرانه و خستگی ناپذیر زنان در عرصه‌های ایثار به عنوان یکی از عناصر بارز رقم خورد و بانوان به حق در ادای دین خود نسبت به اسلام و انقلاب از هیچ‌گونه یاری و مدد مادی و معنوی دور نماندند و بانوان مسلمان، مجاهد و تلاشگر در عرصه‌های مختلف الگوهایی قابل معرفی برای جهان هستند و می‌توانند در تغییر تفکر جهانی اثرگذار باشند.

وی افزود:در فضای امروز که جامعه مسلمانان با مسائل مختلفی روبه رو هستند بار دیگر بانوان این سرزمین با الگو قرار دادن حضرت فاطمه‌(س) و حضرت زینب (س)  و ویژگی‌های بارزی چون شجاعت، ایثار، ایمان، صبر و ثابت قدمی تا رسیدن به هدف می توانند بر سختی‌ها و ناملایمت‌ها غلبه سازند و با توانمندسازی و تقویت روحیه ایثار کانون خانواده و جامعه را نیز به سمت ارزش‌های ماندگار، وحدت و یکدلی هدایت کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد ادامه داد: با ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی زنان از طریق اسلام،انقلاب و شناسایی الگوهای علمی،اخلاقی و اجتماعی مقام و موقعیت خویش را در جامعه تقویت کرده‌اند و نسبت به مسؤولیت‌های اجتماعی و فردی خود آگاه‌تر عمل می‌کنند و به قول متفکر شهید آیت اللّه مطهری وقتی فردی از خود و نقش‌هایی که دارد تحلیل و درک مناسبی داشته باشد قادر به انجام هر چه بهتر تکالیف فردی و جمعی خواهد بود.

دانش یزدی خاطرنشان کرد: بر این اساس امید است مراسم بزرگداشت زنان مجاهد مسلمان و یادواره لشکر فرشتگان در یزد زمینه‌ای برای تقویت همبستگی در مسیر تعالی فرهنگی و ارزشی جامعه با محوریت نقش آفرینی بانوان فراهم آورد و برنامه‌هایی از این جنس را در موضوعات و حوزه‌های مختلف دیگر نیز شاهد باشیم.